certyfikaty

 

Certyfikat „Szkoła z Życiem”


Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

 

Szkoła Innowacji 2019

Zob. http://1lo.com.pl/aktualnosci/Nagroda-za-innowacje-1645

 

Tytuł Brązowej Szkoły Praworządności w RP

 

Dobrze Zaprojektowana Szkoła

 

Szkoła Myślenia Pozytywnego

 

Tytuł Szkoły Kompetencji Przyszłości dla naszego Liceum

Projekt „Nie Jestem Byle Kim”, którego pomysłodawcami i realizatorami byli: Barbara Ptak, Justyna Nadłonek i Dominik Dębiński został wysoko oceniony w olimpiadzie projektów społecznych „Zwolnieni z teorii”. W ogólnopolskim Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości zajął I miejsce w województwie i 11 w kraju.

 

Do olimpiady przystąpiło ponad 8 tysięcy uczniów z 900 szkół średnich Celem przedsięwzięcia  było opracowanie i wdrożenie projektu, który pozytywnie wpływa na otoczenie, co wymaga od uczniów zaangażowania w życie społeczne, kreatywności i umiejętności współpracy,  a w efekcie pozwala im zdobyć doświadczenie w zarządzaniu. Ostatecznie w całej Polsce zrealizowano prawie 300 projektów. 

Nasze Liceum otrzymało tytuł Szkoły Kompetencji Przyszłości.

Autorzy projektu, opiekunowie oraz dyrekcja szkoły zostali zaproszeni na uroczystą Galę w dniu 20 czerwca.

Podczas Gali twórcy zaprezentują swój projekt publicznie i mają szansę na zdobycie nagrody głównej Złotego Wilka dla najlepszego projektu społecznego w Polsce, przyznawaną przez Kapitułę składająca się z uznanych osobowości polskiego biznesu, mediów i organizacji społecznych. 

Gratulujemy serdecznie!

Więcej informacji o projekcie:

http://www.1lo.com.pl/aktualnosci/Nie-Jestem-Byle-Kim-1396

http://www.1lo.com.pl/organizer-9/zrealizowane-projekty-174

https://www.facebook.com/NieJestemByleKim/

 

I LO szkołą innowacji

W dniu 19 kwietnia 2018 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się gala podsumowująca VI edycję Projektu Certyfikacji Szkół "Szkoła Innowacji" i Konkursu "Lider Innowacji".

Nasze Liceum otrzymało "CERTYFIKAT INNOWACYJNEJ SZKOŁY", a Paweł Flis otrzymał nagrodę "UCZEŃ - LIDER INNOWACJI". Gratulujemy Pawłowi znaczącego wyróżnienia.

 

Stacja Kulutury

Podczas gali podsumowującej plebiscyt Stacje Kultury nasze Liceum odniosło spektakularny sukces. Szkoła otrzymała tytuł Stacja Kultury – został on przyznany 4 szkołom z województwa lubelskiego, które najbardziej angażują się w życie kulturalne, inspirują uczniów  i przyczyniają się do edukacji kulturalnej młodzieży. I LO jest jedyną szkołą z Zamojszczyzny, która znalazła się tym elitarnym gronie. Doceniono różnorodne działania podejmowane w ubiegłym roku szkolnym: Festiwal Twórczości Scenicznej w Językach Obcych, Turniej Z wierszem do Ludzi, cały szereg przedsięwzięć związanych z promocją książki i literatury, Parafiadę, Noc Akademii itd.

 

I LO zostało też wyróżnione Nagrodą Publiczności – na szkołę oddano najwięcej głosów podczas  głosowania internetowego.

Dziękujemy za mobilizację.

 

Szkoła Innowacji

Nasze Liceum, to nie tylko szkoła z pięknymi, stuletnimi tradycjami. To także szkoła, która nie boi się nowych wyzwań i działań innowacyjnych. Co zostało potwierdzone przyznaniem certyfikatu „Szkoła Innowacji”. Tytuł ten przyznawany jest w konkursie, organizowanym przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie, promującym szkoły, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja, kreatywność i przedsiębiorczość uczniów, oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.

Podczas Gali V edycji Projektu Certyfikacji Szkół „Szkoła Innowacji" 20 kwietnia 2017 r. przyznano również tytuły w Konkursie „Lider Innowacji” 2017 w sześciu kategoriach.

I LO zostało laureatem Konkursu w 2 kategoriach, oraz uzyskało wyróżnienie w 2 innych.

Tytuł Laureata w kategorii „Dyrektor – Lider Innowacji” przyznano Dyrektorowi I LO Zygmuntowi Kamińskiemu za podejmowanie licznych działań na rzecz doskonalenia pracy, otwartość oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli i tworzenie przyjaznej atmosfery zachęcającej do rozwijania ciekawych inicjatyw. 

Tytuł laureata w kategorii  „Nauczyciel – Lider Innowacji” otrzymał Włodzimierz Kuśmierczuk – Profesor oświaty, pełen pasji nauczyciel chemii, którego uczniowie odnoszą sukcesy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Chemicznej, a nawet w Olimpiadzie Międzynarodowej, twórca „Kuźni chemicznej” dla uczniów szczególnie zainteresowanych tajnikami tej nauki.

 

Praca szkoły w różnych obszarach w roku 2015/2016 została doceniona przyznaniem wyróżnienia w kategorii  „Szkoła – Lider Innowacji”

 

Co szczególnie cieszy wyróżniono również Mariusza Leśniaka w kategorii: „Uczeń – lider innowacji”

 

Mariusz jest tegorocznym maturzystą, zwycięzcą międzynarodowego konkursu z robotyki. Fascynuje się drukiem 3-D, a swoją wiedzą na ten temat dzieli się uczniami innych szkół. Interesuje się nie tylko informatyką, w ubiegłym roku szkolnym pełnił funkcję przewodniczącego SU, zainicjował m.in. akcję zaprojektowania i wydrukowania bluz z logo szkoły, które cieszą się ogromną popularnością.

 

7 kwietnia 2016 r. podczas uroczystej gali w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców czwartej edycji Konkursu „Lider Innowacji” i Projektu „Szkoła Innowacji".

 

Dołączyliśmy do elitarnego grona szkół ponadgimnazjalnych z Lubelszczyzny otrzymując Certyfikat Szkoła Innowacji, który jest wyróżnieniem i jednocześnie promowaniem szkół nowoczesnych, innowacyjnych, wspierających edukację praktyczną, dbających o przyszłość swoich absolwentów. Dotychczas w trzech edycjach konkursu 49 szkół otrzymało taki certyfikat. Przedsięwzięciu od początku patronują Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, władz samorządowych, Kuratorium Oświaty, szkół oraz mediów postanowiła uhonorować naszą szkołę wyróżnieniem „Szkoła – lider innowacji”, co świadczy iż dokładamy wszelkich starań  aby kształcić na jak najwyższym poziomie – kształtować postawy przedsiębiorcze oraz społeczną odpowiedzialność i kreować najlepsze wzorce w dziedzinie edukacji. Wyróżnienie dla laureata konkursu w kategorii „Szkoła – lider innowacji” przyjął Dyrektor Zygmunt Kamiński.

Ponadto nasz absolwent Mateusz Szczygieł został laureatem konkursu w kategorii „Uczeń – lider innowacji”. Wyróżnienie w jego imieniu odebrali nasi uczniowie Mariusz Leśniak i Hubert Kukułowicz.

Poprzeczkę ustawiliśmy sobie od razu bardzo wysoko i teraz trzeba dołożyć starań by nie tylko utrzymać się na tym poziomie, ale w kolejnym roku jeszcze go podnieść.

 

 

 

 

 

I LO - materiał video na YouTube

Język łaciński

Fizyka