chór szkolny

We wrześniu 2014 roku ksiądz Jerzy Frankiewicz podjął próbę utworzenia zespołu wokalnego nawiązując do tradycji chóru „Echo Roztocza”, który istniał w Szkole w latach 70-90. Początkowo była to kilkuosobowa grupa skupiona na oprawie Mszy Św. w Kościele Św. Katarzyny. Dzięki talentom i pasji organizatora Grupa Muzyczna przekształciła się w chór liczący ponad 30 osób, skupiający uczniów utalentowanych muzycznie pragnących dzielić się radością i ekspresją sceniczną. Zespół angażuje się w uświetnianie uroczystości szkolnych i imprez okolicznościowych na szczeblu miejskim i regionalnym. Niekonwencjonalne podejście do tradycji muzycznej uatrakcyjnia brzmienie zespołu i zyskuje mu wielu sympatyków.

 

Święto Edukacji Narodowej 2020

Nowy repertuar i chór pod batutą pani Katarzyny Kowanek


Projekt na czas pandemii

 

http://www.1lo.com.pl/aktualnosci/Musicie-to-zobaczyc-Once-Again-1875

"Złota gwiazdka" dla I LO w Zamościu

W czwartek 9 stycznia w MDK w Zamościu odbył się konkurs - XX Wojewódzkie Spotkania z Kolędą i Pastorałką - Zamość 2020. Zaprezentował się tam nasz Chór i Zespół kameralny pod kierunkiem pana Andrzeja Czernika. Werdykt jury był jednomyślny - pierwsze miejsce i nagroda - "Złota Gwiazdka" dla I LO w Zamościu. Gratulacje dla zwycięzców!


Chór w nowej odsłonie

Nasz chór rozpoczął nowy sezon wystepując podczas inauguracji roku akademickiego w Uczelni Państwowej w Zamościu.

Od września dyrygentem chóru jest Pan Andrzej Czernik. Życzymy satysfakcjonującej pracy i z niecierpliwością czekamy na występ przed szkolną publicznością.

I 2019 Złoty medal w Rzeszowie

 

XII 2018 Występ w Wilanowie

http://www.1lo.com.pl/aktualnosci/Nasz-chor-w-Wilanowie-1522

 

XI 2018 Śpiewaj z Pierwszym dla Niepodległej

https://www.facebook.com/1lozamosc/videos/200611180817966/UzpfSTIyNjk3NDY4NzgzNjQ0OTo0Mjc2NDEwMDQ0MzY0ODI/


X 2018 Dzień Nauczyciela

Tolerancja

Przeglądzie Piosenki Religijnej

Do osiągnięć chóru zaliczyć można I miejsce w Przeglądzie Piosenki Religijnej organizowanym przez MDK w Zamościu oraz zdobycie Grand Prix i Nagrody Publiczności w Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Wydawnictwo Gaudium.

Grupa reprezentowała Zamość i wolontariuszy ŚDM w Telewizji Polskiej podczas Orszaku Trzech Króli oraz podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Edukacji z Lubelską Kurator Oświaty, stając się doskonałą wizytówką Szkoły.

 

Sukcesy Chóru

Ostatnie sukcesy Chóru to III m-ce w kategorii młodzieżowe zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie /2017/ oraz tytuł laureata VII i IX Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych "GAUDIUM" w Biłgoraju.

2017-01-14 Występ - Będzin