chór szkolny

We wrześniu 2014 roku ksiądz Jerzy Frankiewicz podjął próbę utworzenia zespołu wokalnego nawiązując do tradycji chóru „Echo Roztocza”, który istniał w Szkole w latach 70-90. Początkowo była to kilkuosobowa grupa skupiona na oprawie Mszy Św. w Kościele Św. Katarzyny. Dzięki talentom i pasji organizatora Grupa Muzyczna przekształciła się w chór liczący ponad 30 osób, skupiający uczniów utalentowanych muzycznie pragnących dzielić się radością i ekspresją sceniczną. Zespół angażuje się w uświetnianie uroczystości szkolnych i imprez okolicznościowych na szczeblu miejskim i regionalnym. Niekonwencjonalne podejście do tradycji muzycznej uatrakcyjnia brzmienie zespołu i zyskuje mu wielu sympatyków.

 

Innowacja organizacyjno - metodyczna: Music Shot - zespół muzyczny I LO w Zamościu

Adresatami innowacji są chętni uczniowie-muzycy wszystkich klas, pragnący aktywnie uczestniczyć w artystycznym życiu szkoły. Wyłoniona grupa uczniów-instrumentalistów będzie oni akompaniować chórowi i solistom podczas uroczystości szkolnych i pozaszkolnych. Będą również przygotowywać i wykonywać utwory instrumentalne. Czas realizacji innowacji obejmuje cały rok szkolny 2021/2022 z możliwością jej kontynuowania w latach następnych. Zajęcia będą odbywać się w ramach zajęć dodatkowych chóru, mniej więcej 2 razy w miesiącu. 

Niniejsza innowacja ma na celu rozwój artystyczny uczniów oraz wzmacnianie umiejętności pracy w grupie. Ma ona zachęcać uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych, do wspólnego muzykowania oraz prezentacji artystycznych. Innowacja przyczyni się również do promocji szkoły w środowisku lokalnym jak i ogólnopolskim.

 

Msza o pokój

W 22 rocznicę wizyty świętego Jana Pawła II w Zamościu została wykonana Msza o pokój Józefa Szopińskiego. Nad całym przedsięwzięciem czuwała oraz koncertem dyrygowała pani Katarzyna Kowanek – nauczyciel muzyki naszego liceum. Przygotowała również Chór I LO oraz Chór ziemi zamojskiej Contra. Obok tych dwóch zespołów wystąpiły również: Chór ALE CANTARE z Płoskiego, Chór Noster z Goraja, Chór “FIDELA AL MUZIKO” z Lublina, Chór SZCZYGIEŁKI FENIKS z Poniatowej. Orkiestra to zamojscy kameraliści Orkiestry symfonicznej i Państwowej szkoły muzycznej I i II stopnia którą przygotował Władysław Swacha.


Link do transmisji na żywo poniżej:

https://www.facebook.com/watch/?v=926531454587153

 

link do artykułu portalu Życie Zamościa:

https://zyciezamoscia.pl/reportaze/mocni-nadzieja-koncert-msza-o-pokoj-jana-szopinskiego/?fbclid=IwAR1XxkXp9SA6GZTUJxu9gJuxPRPDG80b8m_TdBvwQPJ2HFdduwIC2cYC_C8 


Hymn szkoły 

https://1drv.ms/v/s!Aj7OW6s5B2Hig6khlBjdiVbYM7f-IQ?e=vDA7Hw

w wykonaniu Chóru reprezentacyjnego I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, dyryguje pani Katarzyna Kowanek, przy fortepianie Kacper Kiecana


Nagranie wykonano po 2 miesiącach roku szkolnego 2020/2021, w ostatnim dniu nauki stacjonarnej, przed kolejnym zamknięciem szkół i powrotem do nauki przed komputerami.

 

Święto Edukacji Narodowej 2020

Nowy repertuar i chór pod batutą pani Katarzyny Kowanek


Projekt na czas pandemii

 

http://www.1lo.com.pl/aktualnosci/Musicie-to-zobaczyc-Once-Again-1875

"Złota gwiazdka" dla I LO w Zamościu

W czwartek 9 stycznia w MDK w Zamościu odbył się konkurs - XX Wojewódzkie Spotkania z Kolędą i Pastorałką - Zamość 2020. Zaprezentował się tam nasz Chór i Zespół kameralny pod kierunkiem pana Andrzeja Czernika. Werdykt jury był jednomyślny - pierwsze miejsce i nagroda - "Złota Gwiazdka" dla I LO w Zamościu. Gratulacje dla zwycięzców!


Chór w nowej odsłonie

Nasz chór rozpoczął nowy sezon wystepując podczas inauguracji roku akademickiego w Uczelni Państwowej w Zamościu.

Od września dyrygentem chóru jest Pan Andrzej Czernik. Życzymy satysfakcjonującej pracy i z niecierpliwością czekamy na występ przed szkolną publicznością.

I 2019 Złoty medal w Rzeszowie

 

XII 2018 Występ w Wilanowie

http://www.1lo.com.pl/aktualnosci/Nasz-chor-w-Wilanowie-1522

 

XI 2018 Śpiewaj z Pierwszym dla Niepodległej

https://www.facebook.com/1lozamosc/videos/200611180817966/UzpfSTIyNjk3NDY4NzgzNjQ0OTo0Mjc2NDEwMDQ0MzY0ODI/


X 2018 Dzień Nauczyciela

Tolerancja

Przeglądzie Piosenki Religijnej

Do osiągnięć chóru zaliczyć można I miejsce w Przeglądzie Piosenki Religijnej organizowanym przez MDK w Zamościu oraz zdobycie Grand Prix i Nagrody Publiczności w Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Wydawnictwo Gaudium.

Grupa reprezentowała Zamość i wolontariuszy ŚDM w Telewizji Polskiej podczas Orszaku Trzech Króli oraz podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Edukacji z Lubelską Kurator Oświaty, stając się doskonałą wizytówką Szkoły.

 

Sukcesy Chóru

Ostatnie sukcesy Chóru to III m-ce w kategorii młodzieżowe zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie /2017/ oraz tytuł laureata VII i IX Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych "GAUDIUM" w Biłgoraju.

2017-01-14 Występ - Będzin