informatyka

Dedykowany projekt "Dziewczyny rządzą w PYTHONie!"Temat dotyczy uczennic liceum. 


Fundacja Girls Code Fun rekrutuje uczennice 15-17 lat do edukacyjnego projektu z nowych technologii z województwa lubelskiego i podkarpackiego. Projekt jest też w pełni BEZPŁATNY (już sfinansowany).


Projekt “Dziewczyny rządzą w PYTHONie!” obejmuje 2 części: naukę + mentoring. Warsztaty/nauka (10 h) online w 1 wybrany weekend, a następnie 3 miesięczne wsparcie mentorskie kobiet ze świata nowych technologii. Start w październiku 2023, rekrutacja trwa.

Zapraszamy pasjonatki IT i te, które chcą dopiero poznać ten świat. Szczegóły i zgłoszenia na stronie Fundacji:


https://girlscodefun.pl/portfolio/dziewczyny-rzadza-w-pythonie/

 

Rekrutacja trwa, dlatego każdy dzień na zgłoszenie udziału w projekcie ma znaczenie.

 

 

„Koduj z Gigantami: Retroprogramowanie”

 

Zapisy na "Koduj z Gigantami" - największe wydarzenie programistyczne dla dzieci i młodzieży w Polsce ruszają już 9 stycznia 2023. 

 

"Koduj z Gigantami: Retroprogramowanie" to już 12. edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo! Tym razem tematem przewodnim będzie programowanie gier. W trakcie zajęć, oprócz tajników wiedzy z kodowania, przybliżone zostaną 2 światy: gier komputerowych i wideo - tych popularnych dziś wśród dzieci i młodzieży oraz tych, w które jako dzieci, grali ich rodzice.

 

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, a także w formie online. Akcja potrwa od 4 do 26 lutego 2023 roku.

 

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów - entuzjastów nowych technologii oraz tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z programowaniem.

 

 

Międzynarodowy konkurs w pisaniu na klawiaturze - Christmas Typing Challenge 3

 

Stowarzyszenie Interinfo Polska we współpracy z Chorwackim Stowarzyszeniem Stenografów organizuje trzecią edycję międzynarodowego konkursu w pisaniu na klawiaturze pod nazwą Christmas Typing Challenge 3.

Konkurs ma formułę meczu i odbędzie się w dniu 17 grudnia 2022 r.

Rejestracja do konkursu, panel treningowy i sam konkurs odbędzie się na platformie: konkursy-interinfo.pl

Uczestnicy mogą rejestrować się indywidualnie bądź za pośrednictwem nauczyciela, który utworzy drużynę szkolną na platformie konkursowej.

Każdy z uczestników będzie miał do przepisania dwa teksty, każdy w czasie 10 minut. Do klasyfikacji będzie brany pod uwagę lepszy tekst.

Koszt uczestnictwa w konkursie – 5 zł.

 

Wszelkie informacje dotyczące tego konkursu znajdują się w Regulaminie dostępnym pod adresem: konkursy-interinfo.pl/terms/regulamin.pdf

 

Uczestnicy konkursu oraz nauczyciele otrzymają stosowne dyplomy oraz zaświadczenia o udziale w międzynarodowym konkursie.

 

Konkurs Matematyczny i Konkurs Informatyczny

 

Akademia Zamojska zaprasza uczniów do wzięcia udziału w Konkursie Matematycznym i Konkursie Informatycznym.

Konkursy składają się z dwóch etapów. Pierwszy etap obu konkursów zostanie przeprowadzony w formie online, drugi w formie stacjonarnej.

 

Terminy zgłoszeń udziału w konkursach:

- Konkurs Matematyczny – do 2 grudnia br. - https://akademiazamojska.edu.pl/pl/page/965-konkurs-matematyczny-20222023

- Konkurs Informatyczny – do 9 grudnia br. - https://akademiazamojska.edu.pl/pl/page/964-konkurs-informatyczny-20222023