XVI Międzyszkolny Festiwal Twórczości Scenicznej w Językach Obcych
W wiosennej atmosferze toczyły się zmagania uczniów o nagrody XVI edycji Międzyszkolnego Festiwalu Twórczości Scenicznej w Językach Obcych w dn. 21 marca 2018 r. Chociaż za oknami panował mróz i śnieg, wiosenne dekoracje zaprojektowane przez ucz. kl. 1h Anastazję Czaplę stworzyły niepowtarzalny radosny klimat uczestnikom dorocznego konkursu przedstawień teatralnych w językach obcych....
W XVI edycji Festiwalu zaprezentowano przedstawienia w językach angielskim, niemieckim, i francuskim. Jury w składzie: Bożena Krupa – dyrektor I LO w Zamościu, Gabriela Manastyrska – dyrektor Szkoły Języków Obcych „Bacalarus” w Zamościu, Steve Taylor – lektor Szkoły Języków Obcych „Bacalarus” oraz Ewelina Sidor – przedstawiciel wydawnictwa „Pearson” nagrodziło następujące przedstawienia:
I miejsce zdobyło przedstawienie „Fiddler on the Roof” w wykonaniu uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K.Norwida w Zamościu pod kierunkiem p. Małgorzaty Kordyacznej.
II miejsce ex aequo zdobyły przedstawienia przygotowane przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Zamoyskiego w Zamościu:
„Cinderfella” przyg. przez uczniów kl.2f , 3b, 3c i 3f pod kierunkiem p. Urszuli Kusz
oraz „Romeo et Juliette”, przyg. uczniowie kl.2h pod kierunkiem p. Katarzyny Wyszyńskiej-Gwozdy.
III miejsce otrzymali uczestnicy skeczu „A Charming Affair” przygotowanego przez uczniów kl.1g pod kierunkiem p. Doroty Wiśniewskiej-Brogowskiej.
Duże emocje towarzyszyły wyborowi Nagrody Publiczności, którą w tym roku otrzymali wykonawcy przedstawienia „Romeo et Juliette”
Jury przyznało szereg nagród indywidualnych w kategoriach:
Najlepsza rola męska: nagroda dla Krystiana Petza za rolę „Rodney” w przedstawieniu "Cinderfella"oraz za rolę „Król Werony” w przedstawieniu ”Romeo et Juliette”
Najlepsza rola żeńska: nagroda dla Karoliny Szeremety za rolę „Juliette” w przedstawieniu ”Romeo et Juliette”
Nagroda Dyrektora I LO w Zamościu trafiła do rąk Wojciecha Piwkowskiego za kreację muzyczną roli Romeo w sztuce ”Romeo et Juliette”
Nagrodę za projekt i wykonanie scenografii XVI edycji Festiwalu otrzymała Anastazja Czapla, ucz. kl. 1h
Podobnie jak w latach ubiegłych Jury przyznało szereg wyróżnień, które otrzymali:
- Michał Syty za walory językowe i artystyczne roli ”Father” w przedstawieniu ”Fiddler on the Roof”
- Bartłomiej Dawid za walory sceniczne roli „Cinderfella” w przedstawieniu pod tym samym tytułem
- Karolina Suchodolska za wrażenia artystyczne roli „Matchmaker” w przedstawieniu „Fiddler on the Roof”
- Anastazja Czapla za walory sceniczne i językowe roli Kota w przedstawieniu „Kot w Butach”
- Karol Kniaź za grę sceniczną postaci „Robber” w skeczu „The Bus Stop”
- Julia Źwiernik za walory taneczne roli „Princess” w przedstawieniu „Cinderfella”
- Karol Olszewski za rolę „Tailor” w przedstawieniu „Fiddler on the Roof”
- Stella Zając, Katarzyna Siemczyk oraz Karol Chmiel za prowadzenie tegorocznej edycji Festiwalu
Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci:
Nagrody Dyrektora I LO w Zamościu sprawującego patronat honorowy nad Festiwalem,
3 voucherów na 3 miesięczny kurs języka obcego w Szkole Języków Obcych „Bacalarus”, vouchery do pizerii i bilety otwarte do kina ufundowane przez Dyrektora Szkoły Języków Obcych „Bacalarus” w Zamościu
szereg nagród książkowych, upominków i gadżetów ufundowanych przez Wydawnictwa Językowe i Zamojskie Księgarnie
Sponsorami XVI edycji Festiwalu byli : Szkoła Języków Obcych BACALARUS w Zamościu, Wydawnictwo PEARSON, Wydawnictwo MACMILLAN, Księgarnia im. Bolesława Leśmiana w Zamościu, Księgarnia Edukacyjno-Językowa w Zamościu oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu
W przerwie konkursu goście, nauczyciele i uczniowie zostali zaproszeni do kawiarenki przygotowanej przez uczniów kl. 1b pod kierunkiem p. Mieczysławy Adamczuk .
Pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu jest nauczyciel języka angielskiego Barbara Kowalczyk, oprawę graficzną Festiwalu przygotowuje nauczyciel informatyki Paweł Biedula, stronę www Festiwalu prowadzi nauczyciel informatyki Zbigniew Pałka, a kawiarenkę dla gości i uczestników Festiwalu przygotowują uczniowie szkoły pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego Mieczysławy Adamczuk.