27.03.2018, autor: B. Kowalczyk

XVI Międzyszkolny Festiwal Twórczości Scenicznej w Językach Obcych

W wiosennej atmosferze toczyły się zmagania uczniów o nagrody XVI edycji Międzyszkolnego Festiwalu Twórczości Scenicznej w Językach Obcych w dn. 21 marca 2018 r. Chociaż za oknami panował mróz i śnieg, wiosenne dekoracje zaprojektowane przez ucz. kl. 1h Anastazję Czaplę stworzyły niepowtarzalny radosny klimat uczestnikom dorocznego konkursu przedstawień teatralnych w językach obcych....

 

W XVI edycji Festiwalu zaprezentowano przedstawienia w językach angielskim, niemieckim, i francuskim. Jury w składzie: Bożena Krupa – dyrektor I LO w Zamościu, Gabriela Manastyrska – dyrektor Szkoły Języków Obcych „Bacalarus” w Zamościu, Steve Taylor – lektor Szkoły Języków Obcych „Bacalarus” oraz Ewelina Sidor – przedstawiciel wydawnictwa „Pearson” nagrodziło następujące  przedstawienia:

I miejsce zdobyło przedstawienie „Fiddler on the Roof” w wykonaniu uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K.Norwida  w Zamościu pod kierunkiem p. Małgorzaty Kordyacznej.

II miejsce ex aequo zdobyły przedstawienia przygotowane przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Zamoyskiego w Zamościu:

„Cinderfella” przyg. przez uczniów  kl.2f , 3b, 3c i 3f pod kierunkiem p. Urszuli Kusz 

oraz „Romeo et Juliette”,  przyg. uczniowie kl.2h pod kierunkiem p. Katarzyny Wyszyńskiej-Gwozdy.

III miejsce otrzymali uczestnicy skeczu „A Charming Affair” przygotowanego przez uczniów kl.1g pod kierunkiem p. Doroty Wiśniewskiej-Brogowskiej.

Duże emocje towarzyszyły wyborowi Nagrody Publiczności, którą w tym roku otrzymali wykonawcy przedstawienia „Romeo et Juliette”

Jury przyznało szereg nagród indywidualnych w kategoriach:

Najlepsza rola męska: nagroda dla Krystiana Petza za rolę  „Rodney” w przedstawieniu "Cinderfella"oraz za rolę „Król Werony” w przedstawieniu ”Romeo et Juliette”

Najlepsza rola żeńska: nagroda dla Karoliny Szeremety za rolę „Juliette” w przedstawieniu ”Romeo et Juliette”

Nagroda Dyrektora I LO w Zamościu trafiła do rąk Wojciecha Piwkowskiego za kreację muzyczną roli Romeo w sztuce ”Romeo et Juliette”

Nagrodę za projekt i wykonanie scenografii XVI edycji Festiwalu otrzymała Anastazja Czapla, ucz. kl. 1h

Podobnie jak w latach ubiegłych Jury przyznało szereg wyróżnień, które otrzymali: 

 

  • Michał Syty za walory językowe i artystyczne roli ”Father” w przedstawieniu ”Fiddler on the  Roof”
  • Bartłomiej Dawid za walory sceniczne roli „Cinderfella”  w przedstawieniu pod tym samym tytułem
  • Karolina Suchodolska  za wrażenia artystyczne roli „Matchmaker” w przedstawieniu „Fiddler on the Roof”
  • Anastazja Czapla za walory sceniczne i językowe roli Kota w przedstawieniu „Kot w Butach”
  • Karol Kniaź za grę sceniczną postaci „Robber” w skeczu „The Bus Stop”
  • Julia Źwiernik za walory taneczne roli „Princess” w przedstawieniu „Cinderfella”
  • Karol Olszewski za rolę „Tailor” w przedstawieniu  „Fiddler on the Roof”
  • Stella Zając, Katarzyna Siemczyk oraz Karol Chmiel za prowadzenie tegorocznej edycji  Festiwalu

 

Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci: 

Nagrody  Dyrektora I LO w Zamościu sprawującego patronat honorowy nad Festiwalem,

3 voucherów na 3 miesięczny kurs języka obcego w Szkole Języków Obcych „Bacalarus”, vouchery do pizerii i bilety otwarte do kina ufundowane przez Dyrektora  Szkoły Języków Obcych „Bacalarus” w Zamościu

szereg nagród książkowych, upominków i gadżetów ufundowanych przez Wydawnictwa Językowe i Zamojskie Księgarnie

Sponsorami XVI edycji Festiwalu byli : Szkoła Języków Obcych BACALARUS w Zamościu, Wydawnictwo PEARSON, Wydawnictwo MACMILLAN, Księgarnia im. Bolesława Leśmiana w Zamościu, Księgarnia Edukacyjno-Językowa w Zamościu oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu

W przerwie konkursu goście, nauczyciele i uczniowie zostali zaproszeni do kawiarenki przygotowanej przez uczniów kl. 1b pod kierunkiem  p. Mieczysławy Adamczuk . 

 

Pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu jest nauczyciel języka angielskiego Barbara Kowalczyk, oprawę graficzną Festiwalu przygotowuje nauczyciel informatyki Paweł Biedula, stronę www Festiwalu prowadzi nauczyciel informatyki Zbigniew Pałka, a kawiarenkę dla gości i uczestników Festiwalu przygotowują uczniowie szkoły pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego Mieczysławy Adamczuk.