Wyniki XII Festiwalu Twórczości Scenicznej w Językach Obcych
Miłośnicy teatru i twórczości scenicznej zamojskich szkół ponadgimnazjalnych również w tym roku skorzystali z okazji doskonalenia swoich umiejętności językowych i aktorskich na deskach auli I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu.
Dzień 28 marca 2014 zapisuje się w historii życia kulturalnego i artystycznego szkoły XII edycją Festiwalu Twórczości Scenicznej w Językach Obcych
W tym roku organizacja XII Festiwalu zbiegła się z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru, tradycyjnie obchodzonego 27 marca każdego roku.
Zgłoszenie do udziału w Festiwalu przyjęły III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Zamościu oraz II liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Zamościu.
Festiwal, do którego scenografię zaprojektowali i wykonali uczniowie klas II c i II g pod kierunkiem Klaudiusza Pupca z kl.2c, nawiązywał do klimatu baśni H. Ch. Andersena.
W programie obok tradycyjnych skeczy pojawił się musical, spektakl słowno-muzyczny oraz interpretacja sceniczna utworu muzycznego w formie pantomimy.
Jury w składzie: Bożena Krupa – przewodnicząca oraz członkowie: Steve Taylor - lektor Szkoły Języków Obcych Bacalarus w Zamościu oraz Piotr Wójcik- przedstawiciel wydawnictwa Pearson, przyznali następujące nagrody:
I miejsce - skecz ”Randka w ciemno” – przygotowany przez uczniów kl. 2a I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Zamoyskiego pod kierunkiem p. Magdaleny Nizioł.
II miejsce ex aequo – musical „The Emperor’s New Clothes” przygotowali uczniowie III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida pod kierunkiem p. Małgorzaty Kordyacznej.
oraz skecz ”Giovanni’s Cafe”przygotowany przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im J. Zamoyskiego w Zamościu.
Nagrodę za najlepszą kreację aktorską otrzymała Magdalena Świstowska z III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Zamościu za rolę matki w przedstawieniu ”Emperor’s New Clothes”, natomiast nagroda za najlepszą rolę męską powędrowała do Bartosza Sczerbika ucznia I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu grającego w skeczu "Giovanni’s Cafe".
Jury przyznało także szereg wyróżnień za walory językowe i artystyczne przedstawień.
Magdalena Urban (I LO w Zamościu) została wyróżniona za walory muzyczne w przedstawieniu "A Paris" a Aleksandra Kwiecińska w tym samym przedstawieniu za walory językowe.
Monika Nowosad (I LO w Zamościu) za walory językowe a Cezary Budzaj za kreację aktorską w skeczu "Randka w ciemno".
Joanna Marczewska i Karolina Kociuba (I LO w Zamościu) za walory językowe w skeczach w języku niemieckim.
Damian Repecki z II LO w Zamościu za walory artystyczne w pantomimie, w interpretacji własnej utworu "Pretty woman".
Najwięcej emocji, jak każdego roku wzbudziło głosowanie na nagrodę publiczności , którą w tym roku otrzymało przedstawienie "Randka w ciemno".
Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy przedstawień oraz autorzy scenografii, oprawy graficznej oraz wykonawcy dekoracji otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe ufundowane przez sponsorów Festiwalu. W tym roku hojnością obdarzyli wykonawców : Wydawnictwo Pearson – sponsor główny Festiwalu, Szkoła Języków Obcych Bacalarus w Zamościu, Oxford University Press, Wydawnictwo Express Publishing, wydawnictwo Macmillan oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Zamoyskiego w Zamościu Zygmunt Kamiński.
Serdecznie dziękujemy wszystkich sponsorom za wsparcie a uczestnikom za wiele niezapomnianych wrażeń artystycznych.
Zapraszamy do udziału w XIII edycji Festiwalu!