02.04.2014, autor: B. Kowalczyk

Wyniki XII Festiwalu Twórczości Scenicznej w Językach Obcych

Miłośnicy teatru i twórczości scenicznej  zamojskich  szkół ponadgimnazjalnych  również w tym roku  skorzystali z okazji  doskonalenia  swoich  umiejętności językowych i aktorskich na deskach auli I Liceum Ogólnokształcącego  w Zamościu.

Dzień 28 marca 2014 zapisuje się w historii życia kulturalnego i artystycznego szkoły XII edycją Festiwalu Twórczości Scenicznej w Językach Obcych

W tym roku organizacja XII Festiwalu  zbiegła się z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru, tradycyjnie obchodzonego  27 marca każdego roku.   

Zgłoszenie do udziału w Festiwalu przyjęły  III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Zamościu  oraz II liceum Ogólnokształcące im.  M. Konopnickiej w Zamościu.

Festiwal, do którego scenografię zaprojektowali i wykonali  uczniowie klas II c i II g pod kierunkiem Klaudiusza Pupca z kl.2c, nawiązywał do klimatu baśni H. Ch. Andersena.  

W programie obok tradycyjnych skeczy pojawił się musical, spektakl słowno-muzyczny oraz interpretacja sceniczna utworu muzycznego w formie pantomimy.

Jury w składzie: Bożena Krupa – przewodnicząca  oraz członkowie: Steve Taylor - lektor Szkoły Języków Obcych Bacalarus w Zamościu  oraz  Piotr Wójcik- przedstawiciel wydawnictwa Pearson, przyznali następujące nagrody:

I miejsce -  skecz ”Randka w ciemno” – przygotowany przez uczniów kl. 2a  I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Zamoyskiego pod kierunkiem p. Magdaleny Nizioł.

II miejsce ex aequo –  musical „The Emperor’s New Clothes” przygotowali uczniowie III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida pod kierunkiem p. Małgorzaty Kordyacznej.

oraz  skecz ”Giovanni’s Cafe”przygotowany przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im J. Zamoyskiego w Zamościu.

Nagrodę za najlepszą kreację aktorską otrzymała Magdalena Świstowska z III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Zamościu za rolę matki w przedstawieniu ”Emperor’s New Clothes”, natomiast nagroda za najlepszą rolę męską powędrowała do Bartosza Sczerbika ucznia I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu grającego  w skeczu "Giovanni’s Cafe". 

Jury przyznało także  szereg wyróżnień za  walory językowe i artystyczne przedstawień.

Magdalena Urban (I LO w Zamościu) została wyróżniona za walory muzyczne w przedstawieniu "A Paris" a Aleksandra Kwiecińska w tym samym przedstawieniu za walory językowe.

Monika Nowosad (I LO w Zamościu) za walory językowe a Cezary Budzaj  za kreację aktorską  w skeczu "Randka w ciemno".

Joanna Marczewska i Karolina Kociuba  (I LO w Zamościu) za walory językowe  w skeczach w języku niemieckim.

Damian Repecki  z II LO w Zamościu za walory artystyczne  w pantomimie, w interpretacji własnej utworu "Pretty woman".

Najwięcej emocji, jak każdego roku wzbudziło głosowanie na nagrodę publiczności , którą w tym roku otrzymało przedstawienie "Randka w ciemno".

Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy przedstawień oraz autorzy scenografii, oprawy graficznej oraz wykonawcy dekoracji otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe ufundowane przez sponsorów Festiwalu. W tym roku hojnością obdarzyli wykonawców : Wydawnictwo Pearson – sponsor główny Festiwalu, Szkoła Języków Obcych Bacalarus w Zamościu, Oxford University Press, Wydawnictwo Express Publishing, wydawnictwo Macmillan oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Zamoyskiego w Zamościu  Zygmunt Kamiński.

Serdecznie dziękujemy wszystkich sponsorom za wsparcie  a  uczestnikom za wiele niezapomnianych wrażeń artystycznych. 

Zapraszamy do udziału w XIII edycji Festiwalu!