Bieszczadzkie wędrówki
W dniach 10-12 października na wycieczce w Bieszczadach świetnie bawiła się klasa II G. Opiekunami wycieczki były panie Lucyna Mielniczuk i Luiza Karwan.
Pierwszego dnia uczniowie poznali historię Przemyśla. Pod okiem przewodnika zwiedzili m.in. zabytkowy dworzec kolejowy, Muzeum Dzwonów i Fajek oraz przepiękną grekokatolicką cerkiew.
Następnie udali się do Krasiczyna, gdzie podziwiali zamek – jeden z najpiękniejszych pomników polskiego renesansu.
Zwieńczeniem pierwszego dnia był przejazd się Polańczyka, gdzie po zakwaterowaniu i przepysznej i obfitej obiadokolacji spędzili noc w przytulnym pensjonacie.
Drugi i zdecydowanie najbardziej aktywny dzień grupa spędziła w górach. Mimo trudnych warunków pogodowych nikt się nie poddał i wszyscy zdobyli najwyższy szczyt polskich Bieszczad – Tarnicę 1346 m. n.p.m.
W drodze powrotnej, wszyscy chętnie podziwiali unikatową cerkiew w Górzance i zagrodę żubrów w Mucznem, a wspaniały przewodnik pan P. Rogala inspirował śpiewając bieszczadzkie piosenki i przygrywając na gitarze. Nadarzyła się okazja do nabycia jego najnowszej płyty ”Bieszczadnik”
Ostatniego dnia uczniowie zwiedzili Solinę i Sanok. Grupa odbyła spacer po słynnej solińskiej Zaporze. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Muzeum Historycznego w Sanoku. Muzeum to słynie z jednej z najpiękniejszych kolekcji sztuki cerkiewnej w Polsce oraz największej na świecie – liczącej około 600 prac – galerii Zdzisława Beksińskiego.
Ostatnią atrakcją było zwiedzanie największego pod względem obiektów skansenu w Polsce. Park Etnograficzny w Sanoku należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie.
Bogaty, napięty program, wspaniałe noclegi, obfite smaczne posiłki, wygodny autokar, bieszczadzkie piosenki, serdeczna atmosfera sprawiły, że czas upłynął bardzo szybko.12 października około godziny 20 usatysfakcjonowani wycieczką uczniowie powrócili do Zamościa.