2019/2020

#KOMÓRKOMANIA

30 października 2019 r. w naszej szkole pojawiły się stoiska fundacji DKMS, gdzie wolontariusze rejestrowała potencjalnych dawców szpiku. Rejestracja potencjalnego dawcy polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka.

Akcja zakończyła się sukcesem, zarejestrowało się ok. 50 osób, co daje nowe szanse na życie dla osób, które czekają na przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo trudne. Im więcej potencjalnych Dawców się zarejestruje, tym więcej szans na uratowanie życia dla chorych i cierpiących na raka krwi.

Z całego serca pragniemy podziękować każdej osobie, która dołączyła do grona potencjalnych dawców. Gratulujemy podjęcia dobrej decyzji – dzięki temu może właśnie ktoś z nas uratuje życie innej osobie! 

Wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas bardzo dziękujemy.

DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Nasza szkoła nie zapomniała o tym ważnym wydarzeniu. Już od rana na korytarzach mogliśmy dostrzec piękne czerwone serca przypominające nam o tym dniu. Takie serce z motywującym cytatem otrzymał każdy uczeń. Ten dzień był przypomnieniem, jak ważna rolę odgrywają osoby zaangażowane w pomoc drugiemu człowiekowi.

KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

W naszej szkole 6 grudnia odbyła się mikołajkowa kawiarenka charytatywna. Podczas kawiarenki można było zasmakować się w wielu pysznych ciastkach, gofrach, tostach oraz kanapkach. Zapanowała świąteczna atmosfera. 

Dzięki zaangażowaniu wszystkich klas oraz niezastąpionym wolontariuszom, kawiarenka charytatywna osiągnęła sukces. Wspólnymi siłami zebraliśmy 950 złotych!!!.

Pieniążki zostały przekazane na leczenia Pani Edyty Stecko, zakup protezy, insuliny oraz niezbędnych leków do codziennego funkcjonowania. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji oraz za pomoc w jej organizacji.

Nietypowe Mikołajki

Co roku w szkołach uczniowie obchodzą Mikołajki, obdarowując siebie wzajemnie prezentami. W tym roku klasa 3 i spędziła je nietypowo. Dała od siebie bardzo piękny, wspólnie zebrany prezent. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla 19-letniego Sebastiana Musieja, który potrzebuje intensywnego i kosztownego leczenia oraz rehabilitacji. Choruje od drugiego roku życia na chorobę autoimmunologiczną Colitis Ulcerosa z licznymi powikłaniami. To piękny gest, który z pewnością przyniesie dużo radości Sebastianowi.

Warto pomagać i brać z nich przykład!

"I Ty zostań Świętym Mikołajem"

Sekcja charytatywna zorganizowała świąteczną zbiórkę słodyczy i maskotek dla Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu. Na szkolnym korytarzu ustawiono kartonowe pudełko, do którego każdy mógł włożyć maskotkę lub słodycze. W krótkim czasie pudełko wypełniło się po brzegi.

Dziękujemy wszystkim klasom, które w sposób szczególny włączyły się do akcji mikołajkowej. Dziękujemy za wasze WIELKIE SERCE.

NAPISZ LIST! ZMIEŃ ŻYCIE!

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy wszystkich do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. 

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie, możemy napisać list. Dlatego sekcja parlamentarna 29 listopada zorganizowała Maraton AI, aby walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. Podczas Maratonu wspieraliśmy młodych ludzi z Białorusi, Iranu i Sudanu, których prawa człowieka zostały złamane. 

Nasi uczniowie napisali 291 listów.

 

WOLONTARIUSZE DOCENIENI! 

W Zamojskim Centrum Wolontariatu 11 grudnia 2019 roku odbyła się Gala Wolontariatu zorganizowana pod hasłem "Młodzi biało-czerwonej". Podczas Gali wręczono podziękowania najaktywniejszym wolontariuszom, koordynatorom i Klubom. 

Nagrodę Prezydenta Miasta Zamość otrzymała Natalia Semeniuk oraz Oliwia Radomska jako wyraz uznania dla szczególnej postawy, pełnej wrażliwości, otwartości i chęci niesienia pomocy osobom potrzebującym.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem", przeprowadziło w dniach 14-15 grudnia 2019 roku zbiórkę żywności w wybranych sklepach sieci Społem , oraz w sklepie Euro w Wielączy. 

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI W SPOŁEM

Celem zbiórki była pomoc żywnościowa dla rodzin, które ze względu na niepełnosprawność dziecka znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Do akcji włączyli sie również wolontariusze naszego liceum.

Wszystkim zaangażowanym osobom bardzo dziękujemy.