11.12.2018, autor: A. Niańko

eNAPISZ LIST! ZMIEŃ ŻYCIE!

Dnia 7 grudnia odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International zorganizowany przez sekcję parlamentarną SU. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Maraton to forma przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

 

W tym roku pisaliśmy listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 3 państw: Iranu, Kirgistanu i Wenezueli. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują pomocy. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania - napisali aż 553 listy.

 

Podczas maratonu odbyło się również podsumowanie pracy wolontariuszy I LO, ponieważ 5 grudnia obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Można było obejrzeć krótką prezentację dotyczącą codziennej pracy wolontariuszy, zarówno w akcjach jak i w wolontariacie stałym na oddziale paliatywnym czy podczas odwiedzin u pani Janinki gdzie wolontariusze nagrali krótki filmik. Dla naszej szkoły wsparcie wolontariuszy jest nieocenioną wartością. Dzięki nim wiele działań mogło być przeprowadzonych, każdego dnia i przy najróżniejszych działaniach mogliśmy liczyć na ich bezinteresowną pomoc. 

 

Dzięki wolontariuszom możemy nieść pomoc innym. Dziękujemy!