29.09.2017, autor: B. Hawrylak

Zwolnieni z teorii, olimpiada inna niż wszystkie…

26 września w auli naszego liceum odbyło się spotkanie z przedstawicielem  projektu – Zwolnieni z teorii, w którym wzięły udział klasy 2i, 2e oraz 2f. Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do aktywności na rzecz środowiska lokalnego.

Organizatorzy tej niezwykłej olimpiady zapewniają, że tematy projektów mogą być różnorodne, dostosowane do potrzeb i zainteresowań uczestników, wszystkim jednak musi przyświecać idea zrobienia czegoś sensownego dla innych ludzi („Projekt społeczny to każda, nawet najprostsza inicjatywa, która zmieni Twoje otoczenie na lepsze”).

Jeżeli jesteś człowiekiem kreatywnym, przedsiębiorczym i czujesz, że chciałbyś zrobić coś dla społeczności, w której żyjesz, zastanów się nad udziałem w tym projekcie. Aby go zrealizować, wystarczy zebrać zespół(od 2 do 10  osób), wpaść na ciekawy pomysł, zarejestrować się na platformie i postępować wg wytycznych organizatorów.

Tytuł finalisty olimpiady  może otrzymać każdy uczestnik, który rozpocznie wdrażanie projektu  do 15 stycznia 2018 roku, potem przejdzie do etapu jego realizacji(do 31 marca 2018r.), a następnie sfinalizuje ten projekt do 15 maja tego samego roku.

Każda uczniowska inicjatywa ma szansę uzyskać nominację do tzw. Złotych Wilków, nagrody niezwykle prestiżowej, przyznawanej najlepszym projektom w Polsce, którą wręczą przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Jak przekonują organizatorzy, laureaci Złotych Wilków są wybierani przez kapitułę składającą się z wybitnych osobistości polskiego biznesu, mediów i organizacji społecznych.

Istotne jest również to, że wszyscy uczestnicy projektu, którzy wytrwają do końca - otrzymają tytuł finalisty a także międzynarodowy certyfikat z zarządzania sygnowany przez Project  Management Institute.

Szczegółowe informacje można uzyskać  na stronie https://zwolnienizteorii.pl/