20.04.2012, autor: P. Kończyński

Zobacz, jak działa Wolontariat!

Za nami już Wielkanoc – czas świętowania, odpoczynku, spotkań z bliskimi. Nie wszyscy jednak mieli możliwość, by święta przezywać w taki sposób – niejednokrotnie bowiem są przykuci do łóżka i leżą w szpitalach.
Z myślą więc o chorych, przebywających na Oddziałach Medycyny Paliatywnej i Opieki Długoterminowej Zamojskiego Szpitala Niepublicznego, wolontariusze z naszej szkoły sporządzili specjalnie dla nich kartki wielkanocne oraz wystroili oddziałową świetlicę – wszystko po to, by chorzy w tym czasie poczuli choć cząstkę wielkanocnego klimatu. Dzięki uprzejmości Pani Profesor Małgorzaty Dybiec, wielkanocne stroiki dla chorych, w ramach lekcji Wiedzy o Kulturze, sporządzili także tegoroczni maturzyści – oni też nie żałowali czasu na czynienie dobra, mimo że już wkrótce przed nimi egzamin dojrzałości.
Szkolny Wolontariat już od 5 lat działa prężnie w zamojskim środowisku lokalnym i jest chlubą I „Ogólniaka”. Z tego względu została utworzona specjalna prezentacja multimedialna, podsumowująca jego dotychczasową działalność, pt. „5 lat Wolontariatu”, autorstwa Pani Pedagog Bożeny Krupy – opiekunki wolontariuszy. Zachęcamy wszystkich do jej obejrzenia, a zwłaszcza tych, którzy są niedowiarkami lub nie uzmysławiają sobie, ile dobra czyni na co dzień nasz Wolontariat.
Prezentację można obejrzeć, wchodząc na stronie w dział „Wolontariat” lub, po prostu, kliknąć na poniższy link:

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA