25.02.2011, autor: A. Kobylarz

Zawody Taekwon-Do

Dnia 19 lutego na dużej hali OSiR odbyły się Eliminacje do XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów. Turniej został otwarty przez Prezesa Polskiego Związku Taekwon-do Tadeusza Łobodę. Następnie przed przyjezdnymi gośćmi zaprezentował swój talent mieszkaniec Zamościa w żonglerce piłką Paweł Wierzchowski jeden z 16 najlepszych w Polsce robiąc na wszystkich pozytywne wrażenie.
Nasz klub ZSKT mieszczący się w murach I LO reprezentował jaden zawodnik lecz nie ilość a jakość się liczy. Zawodnik ZSKT Demski Dominik zdobył złoty medal w walkach do 66 kg wygrywając wszystkie walki jednogłośnie na punkty. Dodatkowo w konkurencji układów formalnych zajął miejsce 5-8 na 30 startujących. Za co serdecznie gratulujemy.
Druga eliminacja odbędzie się 2 kwietnia w Lublinie gdzie dodatkowo zaprezentują się najmłodsi zawodnicy klubu.
Cała impreza przebiegała sprawnie i z dobrą oprawą. Patronat nad starszą kategorią wiekową tj. Junior objęła WSZiA w Zamościu fundując najlepszemu zawodnikowi i zawodniczce stół do gry w piłkarzyki ważący całe 30 kg. Zaś młodszą grupę wiekową patronatem objęło I LO w Zamościu fundując nagrodę dla najlepszego zawodnika i zawodniczki turnieju w postaci torby treningowej z nadrukiem Taekwon-do.
Całe zawody patronatem medialnym objęła Zamojska Telewizja Kablowa oraz Kronika Tygodnia za co serdecznie dziękujemy.