28.06.2016, autor: M. Twardziszewska

Zakończenie roku szkolnego

Za nami kolejny rok nauki i pracy. Rok niezwykły, bo jubileuszowy. Obok rutynowych obowiązków, radości i trosk, wiele czasu zajęły przygotowania obchodów 100-lecia naszego Liceum. Prace te pozwoliły nam przypomnieć sobie historię Szkoły, a przede wszystkim wspaniałych ludzi, którzy ją tworzyli. Atmosfera Zjazdu jubileuszowego udowodniła, że tworzymy wielką wspólnotę, która łączy i zobowiązuje. 

Zakończenie roku szkolnego rozpoczęła Msza Św. w Kościele Św. Katarzyny, dalsza część uroczystości odbywała się na dziedzińcu szkolnym, gdzie zebranych powitał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mariusz Leśniak.

Pani Dyrektor Bożena Krupa podziękowała nauczycielom i uczniom za sumienną pracę i życzyła udanego wypoczynku.

Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Rodziców, pan Wiesław Gramatyka, który podczas krótkiego wystąpienia docenił wysiłek uczniów i nauczycieli włożony w organizację Jubileuszu.

Pani Dyrektor Agata Waszek gratulowała młodzieży i nauczycielom osiągnięć naukowych, a także wręczyła nagrody i dyplomy laureatom olimpiad, konkursów, uczniom wyróżniający się w nauce. Na koniec przekazała przesłane przez Pana Dyrektora Zygmunta Kamińskiego, który w tym roku wyjątkowo nie mógł być z nami, podziękowania i życzenia dla uczniów i nauczycieli.

Nauczyciele także wręczali dyplomy za szczególne osiągnięcia i reprezentowanie Szkoły w konkursach. Potem pozostało jeszcze tylko spotkanie w klasach z wychowawcami i odbiór świadectw. Po roku tak intensywnej pracy przyszedł czas na zasłużone wakacje. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku. Czekamy na Was za dwa miesiące.