23.06.2018, autor: M. Twardziszewska

Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele św. Katarzyny. Dalsza część uroczystości miała miejsce na dziedzińcu Szkoły, gdzie zebranych powitała przewodnicząca SU Barbara Czausz. Pani Dyrektor Bożena Krupa w swoim przemówieniu dziękowała nauczycielom, pracownikom administracji i uczniom za sumienną pracę, a rodzicom za okazywane wsparcie. Pani Dyrektor w dość nietypowy sposób pozwoliła nam spojrzeć na wakacje. Okazało się, że mają one inny wymiar dla matematyka, inny dla polonisty, inny dla biologa itd. W zasadzie wielbiciel każdego szkolnego przedmiotu może spojrzeć na ten czas we właściwy sobie sposób – szukać źródła inspiracji (polonista), analizować zachodzące latem procesy w przyrodzie (biolog), lub po prostu – policzyć co się da (matematyk). Ważne wydaje się spostrzeżenie dotyczące fizyki – wakacje to czas, kiedy ciało pozostaje w spoczynku.

Następnie głos zabrała Pani Agnieszka Kowal, Dyrektor Wydziału Oświaty, która w imieniu Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka wręczyła dyplomy i nagrody uczestnikom Olimpiady Zwolnieni z Teorii – Justynie Nadłonek, Barbarze Ptak i Dominikowi Dębińskiemu.

W końcu przyszedł czas na wyróżnienie uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce  i godnie reprezentowali naszą Szkołę, a tych było niemało, gdyż zostało rozdanych prawie 130 nagród książkowych. Nagrodzeni zostali też uczestnicy szkolnych konkursów. Doceniona została również praca wolontariuszy, uczniów zaangażowanych w pracę Szkolnego Koła PCK  i śpiewających w chórze, a także drużyny chłopców, którzy zajęli I miejsce w zawodach o Puchar Dyrektora I Liceum. Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.

 

Następnie wszyscy udali się na spotkanie z wychowawcami, którzy rozdali świadectwa. I wreszcie… zaczęły się wakacje!!!

Wszystkim życzymy przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku!

 

Obszerna relacja z zakończenia roku na: http://zyciezamoscia.pl/reportaze/juz-wakacje/