30.04.2016, autor: A. Szala

Zakończenie roku klas III i Kapsuła czasu na dziedzińcu I LO

W dniu 29.04.2016 r. Mszą Świętą odprawianą w intencji maturzystów rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku klas trzecich. 

Oficjalna część uroczystości miała miejsce na dziedzińcu szkoły. Po krótkim powitaniu zebranych przez Przewodniczącego SU – Mariusza Leśniaka, głos zabrał Kacper Kołaszewski, który w imieniu maturzystów dziękował Dyrekcji i Nauczycielom za trzy lata owocnej pracy. Swoim koleżankom i kolegom życzył powodzenia podczas egzaminów.

Następnie wystąpił Pan Dyrektor Zygmunt Kamiński, który w krótkim przemówieniu przypominał, że każdy rozpoczynający naukę w Szkole miał swoje cele i marzenia, gratulował uczniom osiągnięć olimpijskich i wysokich wyników w nauce, nauczycielom i wychowawcom dziękował za pracę, a wszystkim absolwentom życzył sukcesów w dorosłym życiu. Pan Dyrektor wspólnie z Panią Wicedyrektor Agatą Waszek wręczyli nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i medale za osiągnięcia sportowe.  

Tegoroczni absolwenci ukończyli szkołę w roku jubileuszowym. Z tej okazji na dziedzicu Szkoły została zakopana Kapsuła czasu, której zawartość przekazuje potomnym najwierniejszy obraz życia I Liceum. W Kapsule czasu znalazły się: list Dyrektora Szkoły Pana Zygmunta Kamińskiego do potomnych, list napisany przez Przewodniczących Samorządu Uczniowskiego: Kacpra Kołaszewskiego i Mariusza Leśniaka do potomnych, płyta DVD – na której znajdują się informacje dotyczące życia szkoły, zdjęcia szkoły, krótka informacja o tym, jak funkcjonowało I LO w roku szkolnym 2015/2016, czapka z pocztu sztandarowego, tomik wierszy pana prof. Piotra Linka, plakat z podpisami uczniów, monety zamojskie, medal przygotowany z myślą o 100-leciu, folder szkoły, folder z informacjami o Zamościu, dwa zaproszenia: na Studniówkę 2015 i obchody Stulecia I Liceum, film ze Studniówki 2016 r, gadżety: smycz, brelok z logo szkoły, dwa wydruki z drukarki 3D, gazetka szkolna "Podświatło", informacja o sukcesach w roku jubileuszowym oraz świadectwo uczennic, które w tym roku szkolnym uzyskały najwyższe wyniki.

Na miejscu zakopanej kapsuły został ustawiony kamień z napisem przypominającym o tym wydarzeniu.

Katolickie Radio Zamość - Zakopanie Kapsuły czasu w I LO w Zamościu