05.12.2018, autor: M. Podolak

Z wierszem do Młodych

4 grudnia gościliśmy w naszej szkole uczestników międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Z wierszem do ludzi”. Tegoroczna edycja poświęcona była Zbigniewowi Herbertowi, w ten sposób włączyliśmy się w obchody roku poświęconego temu wybitnemu poecie.

W konkursie swój talent recytatorski zaprezentowało 25 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Zamościa, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Jury w składzie: Pani Bożena Fornek instruktor ZDK, Pan Piotr Johaniuk instruktor teatralny MDK oraz Pani Dyrektor Elżbieta Grzybek oceniali prezentacje uczniów w dwu kategoriach wiekowych.

 

Spośród uczniów najstarszych klas szkół podstawowych oraz z gimnazjów I miejsce zdobył Jakub Gęborys ze Szkoły Podstawowej nr 8 podopieczny p. Marii Jurkiewicz, miejsce II Dorota Kleban  z tej samej szkoły, op. p. Beata Garbacz, miejsce III Dominika Zygmunt z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Ojca Pio podopieczna p. Moniki Zawiślak. Na wyróżnienie zasłużyła Kamila Hereta  /op. p. Monika Zawiślak/również ze Szkoły Katolickiej.

Publiczność swoją nagrodę przyznała Dorocie Kleban za interpretację utworu Nike, która się waha.

W kategorii szkól ponadgimnazjalnych tryumfowali:

I miejsce - Karolina Suchodolska III LO im. C.K. Norwida w Zamościu, opiekun p. Alicja Majder

II miejsce -  Piotr Sikorski I LO op. p. Beata Hawrylak

III miejsce -  Łucja Kiełbińska III LO 

Wyróżnienie przyznano Alinie Reszetniak z Prywatnego Technikum Hotelarskiego, której opiekunem jest p. Sławomir Pakuła.

W tej kategorii publiczność swoją  nagrodę przyznała Piotrowi Sikorskiemu.

Naszą szkołę poza Piotrem godnie reprezentowali: Daria Pitak, Paulina Wróblewska oraz Maja Muzyczka. 

Konkurs profesjonalnie prowadzili: Wiktoria Szykulska oraz Wiktor Wachowicz, a uczniowie klasy Ie zadbali o miłą atmosferę w kawiarence podczas emocjonującego oczekiwania na werdykt jury.

Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom dziękujemy za piękne przeżycia, za to  że zechcieli podzielić się z nami swoim talentem i zamiłowaniem do poezji. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.