24.04.2020, autor: M. Lis

Z promocją w dojrzałość

W ponad stuletniej historii szkoły, w której nie brakowało dramatycznych wydarzeń, jeszcze nie przeżywaliśmy takiego zakończenia roku. Z nadzieją, że odzyskamy nasze normalne życie i wiarą, że czas spędzony w Liceum – czas intensywnej pracy i rozwoju intelektualnego, ale również duchowego, kształtowania dojrzałych postaw życiowych oraz nawiązywania niebywale ważnych relacji personalnych, koleżeństwa, przyjaźni żegnamy Was jako uczniów naszej Szkoły. Jednocześnie dołączacie do szacownego grona Absolwentów i ufamy, że zachowamy serdeczny kontakt, a niebawem spotkamy się podczas egzaminu dojrzałości.

Z okazji zakończenia roku szkolnego klas trzecich Pani Dyrektor Bożena Krupa kieruje do Was swoje słowa:

 

ODTWÓRZ WIADOMOŚĆ

 

Naukę w naszym Liceum kończy dzisiaj 290 uczniów z dziewięciu klas, wszyscy zostali pozytywnie ocenieni i mogą przystąpić do egzaminu dojrzałości. Czterdziestu trzech uczniów zasłużyło na świadectwo z wyróżnieniem. 

Z najwyższą średnią szkołę ukończyła Zofia Liwak, uczennica klasy 3E  – stypendystka Prezesa Rady Ministrów, która otrzymuje Statuetkę Dyrektora Szkoły OPTIMUS OPTIMORUM

Decyzją Dyrektora Szkoły oraz Rady Rodziców uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce oraz wzorową oceną zachowania otrzymują nagrody książkowe i dyplomy.

 

Są to:

Nagrody za osiągnięcia w olimpiadach i konkursach ogólnopolskich i godne reprezentowanie naszej Szkoły otrzymują:

Paulina Wróblewska 3F - finalistka  XXXVIII Olimpiady Języka Łacińskiego, nauczyciel Mirosława Podhajny.

Bartłomiej Jaworski 3I - podwójny laureat konkursów chemicznych: o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej oraz Konkursu Wiedzy Chemicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także stypendysta Programu „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska”, nauczyciel dr Iwona Zych-Wężyk.

Serdecznie gratulujemy również uczniom, którzy zapewnili sobie tytuły finalistów Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Są to:

- z matematyki – Krzysztof Madej 3A, Filip Kitka 3A, nauczyciel Krzysztof Linek

- z fizyki – Filip Kitka 3A, Kacper Bulak 3A, Łukasz Kołcon 3B – nauczyciel Andrzej Mazurkiewicz

- z geografii – Weronika Surmacz 3D – nauczyciel Dorota Wituch.

 

Za 100% frekwencję w trakcie całego trzyletniego okresu nauczania nagrodzeni zostali:

Sebastian Naklicki i Martyna Szymanek z klasy 3F oraz Gabriel Bojarski z klasy 3I.

Za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim nagrody i podziękowania otrzymują:

Krystian Strupieniuk 3C, Natalia Skuba 3E, Bartłomiej Pikuziński 3E, Zuzanna Wałczuk-Piech 3B , Kamil Mazurek 3D, Aleksandra Tomczak 3F, Gabriela Łuczak 3E, Amanda Mojżesz 3C, Mikołaj Suszek 3F, Mikołaj Chmura 3E, Julia Lewicka 3B, Sebastian Naklicki 3F, Weronika Bielińska 3E, Przemysław Grela 3E, Natalia Krukowska 3H, Jan Pawlos 3C, Joanna Banach 3E 

Kinga Boniek 3H, Julia Poździk 3E, Anastazja Czapla 3H, Weronika Tutka 3F 

Za niezwykle ofiarną pracę w Wolontariacie stałym na Oddziale Medycyny Paliatywnej oraz Oddziale Opiekuńczo-Leczniczym Samodzielnego Szpitala w Zamościu nagrodzone zostały wspaniałe i dzielne dziewczyny:

Kinga Boniek 3H, Anastazja Czapla 3H, Kamila Duda 3 G, Olga Jankowska 3H, Paulina Michalczuk 3G, Weronika Michel 3E, Weronika Nizioł 3H, Paulina Pupiec 3G, Oliwia Radomska 3G, Natalia Semeniuk 3G, Olga Szałacha 3 H, Wiktoria Tochman 3G

Nagrody za czytelnictwo z życzeniami wspaniałych wypraw w krainę wyobraźni trafią do Pauliny Wróblewskiej 3F i Karoliny Krutiny 3F.

Jesteśmy z Was dumni!

 

Młodsi koledzy z Samorządu Uczniowskiego jako podziękowanie za wspólnie spędzone chwile przygotowali niespodziankę dla trzecioklasistów. Zobaczcie sami!

Kończy się ważny etap Waszego życia, w którym staraliśmy się Was wspierać, po to byście mogli rozwinąć skrzydła i śmiało wkroczyć w dorosłość. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziecie mogli bezpiecznie przystąpić do matury. Przekonaliśmy się, że życie pisze nieprzewidywalne scenariusze, wierzymy jednak, że jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie.