27.01.2021, autor: M. Podolak, A. Kamińska

XI Miesiąc Opowiadań za nami

Czas na podsumowanie XI edycji Konkursu Miesiąc Opowiadań. Przystąpiło do niego 14 młodych autorów /12 z naszej szkoły/, ale wytrwałości by spełnić wymogi regulaminowe, czyli stworzyć 4 opowiadania w ciągu kolejnych 4 tygodni wystarczyło ośmiu uczestnikom. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, i gratulujemy, że z powodzeniem podjęli się trudnego zadania napisania opowiadań na zadany temat, w tym roku były to słowa: Wirus, Pamiątka, Przypadek i Słowo. Dziękujemy, że chcieliście podzielić się z nami swoim talentem, przemyśleniami i pracą.

Jury - za wsparcie dziękujemy pani Małgorzacie Twardziszewskiej i panu Piotrowi Linkowi, postanowiło nagrodę główną za cykl opowiadań przyznać Wiktorii Szykulskiej /3e/, której prace zachwycają zarówno bogactwem treści jak i pięknem języka. Wiktoria w mistrzowski sposób snuje opowieści i uwodzi czytelnika. Jej opowiadanie „Mielizna” otrzymało nagrodę jako najlepsze opowiadanie, ale wszystkie opowiadania zasługują na najwyższe uznanie. Warto przypomnieć, że Wiktoria już po raz trzeci tryumfuje w naszym konkursie. 

 

Nagrodę w kategorii opowiadanie otrzymuje również Dominika Koperwas /3g/ za „Kandydatkę” - za prostotę pomysłu, wyobraźnię, sprawność językową i nieoczywiste wykorzystanie słowa kluczowego. Czytając historię kandydatki spojrzeliśmy z odrobiną humoru na otaczającą nas niełatwą rzeczywistość. Doceniamy też inne opowiadania Autorki.

 

 

Główną nagrodą dla obydwu autorek jest publikacja ich opowiadań w Zamojskim Kwartalniku Kulturalnym.

Wyróżnienia za cykl opowiadań otrzymują:

Miłosz Wołoch /ZSP nr 3/ za cykl opowiadań, dzięki któremu przenieśliśmy się w magiczne czasy chińskich watażków i mogliśmy posmakować wschodniej odmienności. Za pomysłowość, konsekwencję w prowadzeniu historii i spore emocje jakie towarzyszyły czytelnikowi przy śledzeniu przygód bohaterów.

Agata Czuk /3a/ za stworzenie niezwykle spójnego, fascynującego alternatywnego świata. Może niekoniecznie chcielibyśmy w nim zamieszkać, ale pomysł literacki i jego realizacja zasługują na uznanie. Autorka dała tez piękny wyraz miłości do książek i czytania.

Joanna Brożek /2a/ za pomysły, sprawność językową, szczególnie za opowiadanie „Pacjentka” zaskakujące użycie słowa kluczowego i niespodziewany finał.

Nagrodzeni i wyróżnieni autorzy otrzymają nagrody książkowe /czekają na Was w bibliotece/. Niebawem ich opowiadania można będzie przeczytać na naszym szkolnym blogu.

 

Za udział dziękujemy: Angelice Bryk, Martynie Chałas i Paulinie Dudek. Żałujemy bardzo, że nie możemy się spotkać, wyrazić swojego uznania dla Waszej pracy i porozmawiać o opowiadaniach. Mamy nadzieję, że będziecie kontynuować swoje literackie pasje, doskonaląc swój warsztat i osiągając sukcesy w tej dziedzinie.

Zapraszamy za rok!