29.01.2017, autor: A. Nowak

X edycja Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

28 i 29 stycznia 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Zamoyskiego w Zamościu gościliśmy po raz kolejny uczestników II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.

Jesteśmy jednym z 10 ośrodków w kraju wybranych przez krakowską Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica do przeprowadzenia Olimpiady. Do naszej szkoły kierowani są uczniowie z całego województwa lubelskiego, którzy uzyskali minimum 70% w zawodach I stopnia. W tym roku w naszym Liceum przystąpiło do egzaminów 454 uczniów – pod względem liczby skierowanych uczniów jesteśmy największym ośrodkiem w kraju.

Komisjom II etapu Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki, matematyki, geografii z elementami geologii i matematyki  przewodniczyli pracownicy naukowi AGH: dr Mirosław Luśtyk i dr hab. inż. Jacek Tarasiuk.

Wszystkim uczestnikom Olimpiady życzymy powodzenia!!!