03.04.2012, autor: J. Kusz

X Konkurs Piosenki Angielskiej

X Konkurs Piosenki Angielskiej odbył się 3 kwietnia 2012 roku w I Liceum  Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Celem imprezy, zorganizowanej przez nauczycieli naszego liceum Jerzego Kusza, Urszulę Kusz, Mariusza Fariona i Rafała Gramatykę było doskonalenie języka angielskiego oraz propagowanie kultury krajów angielskiego obszaru językowego poprzez zastosowanie niekonwencjonalnych metod nauczania.Popisy uzdolnionej muzycznie młodzieży z I LO oceniało jury w składzie: przewodniczący - p. Tomasz Ziąbkowski – muzyk, instruktor Zamojskiego Domu Kultury; p. Krzysztof Baiński – przedstawiciel Wydawnictwa Express Publishing; oraz p. Urszula Kusz – nauczyciel języka angielskiego z naszego liceum. Każdy utwór oceniany był w trzech kategoriach: walory muzyczne, ogólne wrażenie artystyczne oraz poprawność językowa. Według zgodnej opinii jurorów występy młodzieży stały na bardzo wysokim poziomie.
Najwyższe konkursowe laury przypadły Aleksandrze Szajnodze z kl.2b, uczennicy p. Małgorzaty Struk, za niezwykle interesujące wykonanie utworu Britney Spears zatytułowanego „Toxic”. Zespół towarzyszący składał się z Pawła Nowaka, Patryka Mecha, Huberta Rusinka oraz Damiana Zgnilca. Drugie miejsce zdobyła piosenka „Jolene” w wykonaniu Aleksandry Wojczuk z towarzyszeniem zespołu w składzie: Hubert Rusinek, Aleksandra Kopera i Łukasz Sobczuk. Solistka Aleksandra Wojczuk z kl. 2a jest uczennica p. Jerzego Kusza.  Na trzecim miejscu uplasował się utwór „Stop and Stare” wykonany przez Aleksandrę Koperę z kl. 1a (uczennica p. Moniki Borowskiej) która wystąpiła w towarzystwie Jakuba Krywko, Tomasza Gila, Pawła Cieślińskiego i Mikołaja Szali. Nagrodę Dyrektora otrzymała Joanna Kulasza z kl. 2a (uczennica p. Małgorzaty Struk), która z towarzyszeniem zespołu w składzie: Dawid Kuryło, Szymon Hałasa, Piotr Pasek, Krzysztof Białowolski, Jakub Waszczuk i Marcin Pokrywka wykonała utwór „Sunrise Sunset”.  Nagroda Publiczności przypadła w udziale piosence „Hit the Road Jack” wykonanej przez Marcina Hanakę z kl. 1h (ucznia p. Agnieszki Turzynieckiej), który wystąpił z zespołem w składzie: Kacper Orszewski i Marceli Majczak. Jury przyznało także trzy wyróżnienia: duetowi Paulina Bubiłek z kl. 3g i Konrad Kuczyński z kl. 1b (uczniowie p. Mieczysławy Adamczuk) za piosenkę „I Need You Now” , Weronice Hempel z kl. 2b (uczennicy p. Małgorzaty Struk), która wykonała utwór „Price Tag” oraz Emilowi Wilawerowi z kl.3a (uczniowi p. Agnieszki Turzynieckiej) za wykonanie utworu „Arlandia”.
Konkurs w języku angielskim prowadzili Weronika Hempel i Krzysztof Suszek z kl. 2b, którzy wystąpili jako Rihanna i Eminem. Konferansjerzy przygotowywali się pod kierunkiem  p. Urszuli Kusz.
W przerwie konkursu, podczas obrad jury, odbyły się prezentacje pozakonkursowe. Najpierw publiczność miała okazję podziwiać pokazy taneczno-gimnastyczne w wykonaniu uczennic z kl. 2d. W drugiej części wystąpiły szkolne zespoły muzyczne w prezentacjach pozakonkursowych. Te występy także zdobyły uznanie publiczności.
Konkurs nie odbyłby się bez udziału sponsorów. Nagrody dla wykonawców ufundowali: Wydawnictwo Express Publishing, Wydawnictwo Oxford University Press, Wydawnictwo Pearson Education Longman, Księgarnia im. B. Leśmiana w Zamościu oraz Dyrektor Szkoły.
Do sukcesu organizacyjnego konkursu w znacznej mierze przyczynili się uczniowie klasy 1b, którzy przygotowali dekoracje, asystowali organizatorom, jurorom i wykonawcom, a także dbali o porządek i bezpieczeństwo w czasie tej imprezy. Za obsługę techniczną odpowiadali Jakub Król i Mateusz Antończak, którzy znakomicie wywiązali się z tego zadania. Piękne dyplomy dla uczestników konkursu przygotował p. Zbigniew Pałka, który zapewnił obsługę informatyczną konkursu.
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu miała kolejną okazję, aby połączyć obcowanie z kulturą europejską z dobrą zabawą. Mamy nadzieję spotkać się po raz jedenasty w przyszłym roku.