05.10.2016, autor: A. Kobylarz

Wycieczka Kraków-Zakopane

Dnia 28 września wczesnym rankiem uczniowie I LO wzięli udział w wycieczce, która miała przybliżyć historię Łagiewnik, Krakowa oraz pokazać oblicze pięknych Tatr.

Pierwszego dnia udaliśmy się do Łagiewnik gdzie zwiedziliśmy kościół Papieski oraz mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę z wieży widokowej. 

Po około godzinie udaliśmy się do Krakowa by poznać historię miasta i przybliżyć sobie historię Królów Polski. Wszyscy słuchali z wielkim zaciekawieniem naszego przewodnika który bardzo ciekawie opowiadał i potrafił młodzież zainteresować historią.

Następnie młodzież zwiedziła krakowską starówkę na której bardzo mocno tętniło życie.

Pod koniec dnia wszyscy udaliśmy się do autokaru i z miłym kierowcą Tomkiem pojechaliśmy do Zakopanego zakwaterować się i na pyszną obiadokolację przygotowaną przez miejscową góralkę.

Drugi dzień naszej wycieczki to wyjście z samego ranka na Morskie Oko, które aby zobaczyć trzeba było pokonać 8 km w jedną stronę. Ale dla naszej młodzieży 8 km nie stanowiło żadnego trudu i nikt nawet nie myślał by jechać wozem. 

Dotarcie do Morskiego Oka to było jednak za mało i wszyscy chcieli pójść w prawdziwe góry. Udaliśmy się więc nad Czarny Staw. Dla niektórych stanowiło to duże wyzwanie lecz panowie opiekunowie dzielnie wspierali i pomagali swoim podopiecznym, które po wejściu były bardzo szczęśliwe że dały radę tam dojść. Znajdowaliśmy się tylko 3 godz od Rys. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i bezpiecznie wszyscy zeszliśmy w kierunku autokaru pokonując w sumie ponad 20 km. Nie był to żaden problem dla wszystkich choć łydki bolały.

Na koniec dnia młodzież mogła usmażyć małe co nieco na grillu i potańczyć na dyskotece zorganizowanej przez samą młodzież pod powieką panów.

Trzeci dzień zaplanowany był na zwiedzanie Zakopanego. Z samego rana młodzież odwiedziła kościół, który został postawiony ku czci Papieża JP II. Następnie wszyscy udali się kolejką na Gubałówkę gdzie podziwialiśmy piękno Tatr a następnie na dół wszyscy zjechali kolejką krzesełkową.

Ostatni punkt wycieczki to odwiedziny słynnych Krupówek. Tam młodzież mogła dokonać zakupu oscypków i góralskich pamiątek. O godzinie 14.30 z żalem ale i uśmiechem na twarzach wyruszyliśmy do naszego Zamościa by móc znowu spotkać się w naszej kochanej szkole, którą jest I LO.

Dziekujemy wszystkim za miłą atmosferę i kulturalne zachowanie jak przystoi na uczniów I LO.

Dziękujemy również opiekunom którymi byli p. Kazimierz Bubiłek, p. Maciej Kokoszka, p. Konrad Kostrubała, p. Andrzej Kobylarz i pilot wycieczki p. Krzysztof Suski.