18.02.2014, autor: A. Nowak

Współpraca z COPTIOSH

11 lutego 2014r. w Białymstoku odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy naszego Liceum z COPTIOSH.

COPTIOSH - to Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych powołane przez Fundację Polska Edukacja im. KEN, olimpiad powiązanych z przedmiotami nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych: historia i wiedza o społeczeństwie, w ramach specjalnej kampanii społecznej.

W ramach Centrum organizowane są w roku szkolnym 2013/14 trzy olimpiady:

- II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o III RP,

- I Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym,

- I Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej.

Wszystkie olimpiady adresowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

W ramach umowy w naszym Liceum znalazły są siedzibę Komitety Okręgowe wszystkich trzech olimpiad.

Nasi uczniowie wykazali chęć wzięcia udziału w  Olimpiadach  i już  14 lutego odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy o III RP. Najlepsze wyniki uzyskali: Karolina Kamińska  z klasy 3e, Patryk Kozak  3f, Kamil Kossak 3e, Agnieszka Kawka  3e, Marek Zakrzewski  3e, Konrad Serafin  3f, Kinga Teterycz  3g, Bartłomiej Górski 3d. Będą oni reprezentować naszą Szkołę w eliminacjach okręgowych.