13.01.2016, autor: A. Niańko

Wolontariat w szpitalu

Spotkania odbywają się w piątki co tydzień od godz. 14.30 na oddziale medycyny paliatywnej w „starym szpitalu". Więcej informacji u Pani Dyrektor B. Krupy lub Pani Profesor A. Niańko.

Pragnę zachęcić wszystkich, którzy wahają się jeszcze do zaangażowania się w wolontariat.

Życie jest zbyt krótkie by wybiegać daleko w przyszłość, ale możemy je odmienić teraz poprzez ciepło, dobro jakie wypływa z głębi naszego serca, a dobre uczynki są tego odbiciem. 

Zarówno Personel szpitala jak i Pacjenci przyjmują nas życzliwie i otwarcie. Wolontariusze pomagają pacjentom w drobnych czynnościach pielęgnacyjnych, zakupach, czytają książki, wychodzą na spacery, dają wszystko co mają – siebie. Są jak ciche anioły. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego ile nasza obecność daje drugiemu człowiekowi. Czasami wszystko czego potrzeba innym to serce, które ich wysłucha i zrozumie, gdy brakuje nadziei na lepsze jutro. 

Wolontariat sprawia, że zaczynamy inaczej patrzeć na świat. Naprawdę jedno życie może przyczynić się do zmian. Każdy ma w sobie coś, co może podarować. Bądźmy tymi „jedynymi”. Bądźmy Aniołami… 

Zapraszam także do polubienia i śledzenia na bieżąco naszych akcji na fanpage’u Dawcy Uśmiechu na Facebook’u. 

https://www.facebook.com/DawcyUsmiechu.SmileDonors/?fref=ts

Koordynator Wolontariatu

Małgorzata Ostasz - absolwentka I LO