16.01.2021, autor: Kacper Wodyk (kl. 1E)

Wirtualna podróż do Kolumbii

W ramach współpracy naszej szkoły z UMCS w Lublinie, w czwartek 14 stycznia klasa 1E, pod opieką wychowawcy p. Jerzego Kusza, miała przyjemność spotkać się z gościem z Kolumbii - Andresem Lopera Rico. Andres przyjechał do Lublina 3 miesiące temu, aby studiować stosunki międzynarodowe i zostanie w Polsce przez 2 lata.

Rozmowa zaczęła się od przywitania, a następnie Andres przekazał nam wiele ciekawych informacji związanych między innymi z kulturą, ekonomią, polityką, sportem i kuchnią Kolumbii oraz zaprezentował walory przyrodnicze tego kraju. Mogliśmy też obejrzeć zdjęcia ilustrujące prezentację. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy o tym egzotycznym dla nas kraju, położonym w północnej części Ameryki Południowej, a najbardziej zaintrygowała nas burzliwa historia Kolumbii, która walczyła o uniezależnienie się od panowania hiszpańskiego, hiszpańskie słowa charakterystyczne tylko dla języka w Kolumbii, ukształtowanie powierzchni kraju, egzotyczne miejsca warte odwiedzenia oraz słynne rzeczy importowane z Kolumbii.

Ostatnim etapem naszego spotkania było zadawanie pytań. Andres opowiedział nam o swoich podróżach po Polsce i wyrażał opinie na różne tematy związane z naszym krajem. Było nam bardzo miło gościć Andresa w naszej klasie więc zaprosiliśmy go również do naszego miasta. Na koniec złożyliśmy mu podziękowania za to, że zechciał spotkać się z nami i pożegnaliśmy się.

Spotkanie z Andresem było zdecydowanie ciekawym doświadczeniem i mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję na spotkanie z nim, bądź innymi równie interesującymi gośćmi.