29.01.2019, autor: J. Kusz

Wild West Theatre w I LO

W dniu 25 stycznia uczniowie I LO mieli przyjemność obejrzeć spektakl zatytułowany The Double-cross Dance w wykonaniu krakowskiego teatru Wild West Theatre.

Teatr "Wild West Theatre" jest projektem w dziedzinie nauki języka angielskiego. Jest to teatr dla młodzieży szkolnej, który przyjeżdża i wystawia spektakle na terenie szkół w całej Polsce. Jednym z założycieli teatru i głównym aktorem jest pochodzący z Chicago Mike Marcinkowski. Teatr wykorzystuje scenariusze napisane przez profesjonalnego dramaturga anglojęzycznego z Kanady.

"The Double-cross Dance" to wyjątkowy wgląd w świat dwóch młodych osób, które starają się uporać z wielkim wstydem w Internecie. Jeremy nagrał filmik, w którym wygłupia się tańcząc do muzyki pop i umieścił go anonimowo w sieci. Jednak ktoś z jego bliskich znajomych rozsyła wideo po całej szkole, która teraz się z niego wyśmiewa. Alex skrada się do pokoju Jeremy'ego, gdzie się zabarykadował i razem próbują wymyślić sposób, aby wyjść z twarzą z tej sytuacji.

Po spektaklu, który bardzo podobał się naszej młodzieży, uczniowie mieli możliwość porozmawiania z aktorami oraz zrobienia sobie wspólnego zdjęcia. Z pewnością było to niezapomniane przeżycie.