19.11.2015, autor: P. Komisarczuk

Warsztaty profilaktyczne

Dnia 12 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dotyczące uzależnień prowadzone przez Pana Adama Mościckiego, psychoterapeutę z Lublina, w których udział wzięły między innymi klasy Ib, Ic, IIk, IId, IIi.

Głównym celem zajęć było przedstawienie etapów popadania w nałóg oraz skutków, jakie niesie ze sobą zażywanie środków odurzających. Uczniowie zostali uświadomieni o istnieniu mieszanych narkotyków, które zawierają niebezpieczne składniki nieznanego pochodzenia. Jednym z takich przykładów jest narkotyk o nazwie "krokodyl". Po zażyciu tej substancji na ciele pojawiają się łuski, a następnie, po pewnym czasie, schodzi skóra. To tylko jeden z przykładów pokazujących konsekwencje zażywania środków odurzających.

Spotkanie trwało dwie godziny i po przekazaniu uczniom wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami, psychoterapeuta opowiedział o czterech etapach świadomości: zmysłach, emocjach, myślach, duchowości i opowiedział, dlaczego powinno się łączyć je wszystkie i żyć w zgodzie z samym sobą.