13.09.2015, autor: ZP

Walczące Roboty

12 września 2015 r. uczniowie z klasy 3c Michał Panas, Dominika Kukis i Marcin Łyś reprezentowali naszą szkołę w konkursie Walczące Roboty, który odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie. Do konkursu przystąpiło 16 drużyn.

 

Konkurs składał się z dwóch konkurencji: Walki Sumo Robotów i Line Follower.

Pierwszy konkurs został przeprowadzony systemem pucharowym. Walki zaprojektowanych i zaprogramowanych wcześniej robotów z zestawu Lego Mindstorms EV3 toczyły się na ringu o średnicy 149 cm. Wygrywał robot, który wypchnął poza obszar ringu przeciwnika. 

Robot naszej drużyny ANNON w pierwszej walce pokonał na ringu przeciwnika I Liceum Ogólnokształcącego z Legnicy i zakwalifikowaliśmy się do drugiej rundy. 

Niestety w drugiej rundzie po zaciętej walce robotów zostaliśmy pokonani przez robota drużyny Zespołu Szkół z Polkowic, która w finale zdobyła drugie miejsce ulegając drużynie 1 Liceum z Krakowa.

Drugi konkurs Line Follower (był to wyścig maszyn po torze wyznaczonym przez czarną linię) okazał się trudny. Wyznaczony przez organizatorów tor przebyło tylko dwie maszyny. Jak się okazało padający cień robota okazał się "zabójczy” dla czujnika koloru. Ponownie bezkonkurencyjny okazał się robot 1 LO z Krakowa.

Był to pierwszy tego rodzaju konkurs, w którym uczniowie naszej szkoły brali udział. Dziękujemy uczniom za poświęcony czas przy projektowaniu i programowaniu robota oraz życzymy sukcesów w przyszłych konkursach.

Więcej zdjęć z konkursu w dziale INFORMATYKA