21.04.2015, autor: 1LO

W nagrodę do Brukseli

"Twoje europejskie wyzwanie" to druga edycja konkursu, w której organizatorem  jest europoseł Krzysztof Hetman. W konkursie wzięło udział blisko 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego woj. lubelskiego. Do finału zakwalifikowały się 24 trzyosobowe drużyny, wśród nich drużyna z naszej szkoły w składzie: Inga Szczerbińska, Krzysztof Łoza, Marcin Witkowski. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką p. dyrektora szkoły - Z. Kamińskiego.

20.04.2015 r. w auli Instytutu Informatyki UMCS przeprowadzony został  finałowy etap konkursu.  

W trakcie drugiego etapu Konkursu drużyny:

1) Przedstawiały temat: ”Wejście Polski do strefy euro” Wypowiedź na 1 minutę maksymalnie.

2) Przedstawiały pomysł na inwestycję lub projekt w swoim powiecie, która byłaby finansowana ze środków pochodzących z funduszy europejskich wraz z uzasadnieniem. W ramach prezentacji należało przedstawić: skąd pomysł na taką inwestycję/projekt? Jakie potrzeby/problemy pomogłaby rozwiązać w danym powiecie proponowana inwestycja/projekt? Jakie korzyści przyniesie jej powstanie? Z jakich funduszy zostałaby sfinansowana? Prezentacja powyższego tematu max. 2 min.

3) Prezentowały sposób w jaki zachęciłyby swoich kolegów do udziału w programie Erasmus +. Prezentacje miały dowolną formę (wiersz, piosenka, plakat, przemówienia etc.,). Prezentacja  nie mogła  zająć więcej niż 1,5 min. 

Nagrodą główną dla najlepszych 12 drużyn jest wyjazd studyjny do Brukseli, połączony ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego w dniach 20 – 24 września 2015 r. Nasza drużyna znalazła się w szczęśliwej 12!. 

Gratulujemy!

Więcej na ten temat w mediach:

http://moje.radio.lublin.pl/drugi-finalowy-etap-konkursu-twoje-europejskie-wyzwanie-lublin-20-04-2015-fot-miroslaw-trembecki.html

http://lublin.tvp.pl/19739033/twoje-europejskie-wyzwanie-konkurs-wiedzy-o-unii

http://krzysztofhetman.pl/pl/twoje-europejskie-wyzwanie-zapraszam-do-udzialu-w-konkursie/