13.04.2010, autor: Jerzy Kusz

VIII Konkurs Piosenki Angielskiej

VIII Konkurs Piosenki Angielskiej odbył się 9 kwietnia 2010 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu.
Celem imprezy, zorganizowanej przez nauczycieli naszego liceum Jerzego Kusza, Urszulę Kusz, Mariusza Fariona i Rafała Gramatykę było doskonalenie języka angielskiego oraz propagowanie kultury krajów angielskiego obszaru językowego poprzez zastosowanie niekonwencjonalnych metod nauczania.

-zajawka-


Popisy uzdolnionej muzycznie młodzieży z I LO oceniało jury w składzie: przewodniczący - p. Mariusz Farion – nauczyciel I LO; p. Robert Witek – przedstawiciel Wydawnictwa Nowa Era; oraz p. Urszula Kusz – nauczyciel języka angielskiego z naszego liceum. Każdy utwór oceniany był w trzech kategoriach: poprawność językowa, walory muzyczne oraz ogólne wrażenie artystyczne. Według zgodnej opinii jurorów występy młodzieży stały na wysokim poziomie.
Najwyższe konkursowe laury przypadły Aleksandrze Dudek z kl.3f, uczennicy p. Luizy Karwan, za nadzwyczajne wykonanie utworu "Woman in Love". Drugie miejsce zdobyła piosenka "Give it away" w wykonaniu zespołu Spanish Inquisition w składzie: Piotr Sobestiańczuk, Michał Juszczak, Maciej Lipski, Łukasz Krasoń i Krystian Korzeniowski. Ten sam utwór zdobył też Nagrodę Publiczności. Solista zespołu Piotr Sobestiańczuk z kl. 3b jest uczniem p. Moniki Borowskiej. Na trzecim miejscu uplasowały się aż dwa utwory: nastrojowa piosenka "River" wykonana przez laureatkę ubiegłorocznego konkursu Joannę Marchwianą z kl. 3b (uczennica p. Moniki Borowskiej), która wystąpiła w towarzystwie Justyny Zaleskiej i Jakuba Bieleckiego oraz znacznie żywszy utwór "Purple Haze" wykonany przez Dawida Przyczynę z kl. 1a (ucznia p. Agnieszki Turzynieckiej) z towarzyszeniem zespołu w składzie: Michał Juszczak, Maciej Lipski i Krystian Korzeniowski. Nagroda Dyrektora przypadła w udziale piosence "Because the Night" wykonanej przez Wiolettę Mąka z kl. 1d (uczennica p. Jerzego Kusza). Jury przyznało także trzy wyróżnienia.
Konkurs w języku angielskim prowadzili Anna Baj z kl.2h oraz Filip Polakowski z kl. 2c, którzy przygotowali konferansjerkę pod kierunkiem p. Urszuli Kusz.
W przerwie konkursu, podczas obrad jury, odbyły się prezentacje pozakonkursowe. Najpierw publiczność mogła podziwiać występy laureatów konkursu piosenki angielskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4, które przygotowali p. Robert Krukowski oraz p. Renata Kurzępa. Prezentacje młodszych artystów stały na bardzo wysokim poziomie i wzbudziły podziw publiczności. W drugiej części wystąpił szkolny kabaret Kupa Śmiechu w programie „Wojna o władzę”. Ten występ także zdobył uznanie publiczności.
Konkurs nie odbyłby się bez udziału sponsorów. Nagrody dla wykonawców ufundowali: Wydawnictwo Express Publishing, Wydawnictwo Oxford University Press, Wydawnictwo Pearson Education Longman, Wydawnictwo Nowa Era, Księgarnia im. B. Leśmiana w Zamościu oraz Dyrektor Szkoły.
Do sukcesu organizacyjnego konkursu w znacznej mierze przyczynili się uczniowie klasy 1i , którzy przygotowali dekoracje, asystowali organizatorom, jurorom i wykonawcom, a także dbali o porządek i bezpieczeństwo w czasie tej imprezy. Za obsługę techniczną odpowiadali Michał Szewczuk i Kasper Filipowicz pod kierunkiem p. Mariusza Fariona, którzy znakomicie wywiązali się z tego zadania. Piękne dyplomy dla uczestników konkursu przygotował p. Zbigniew Pałka, który zapewnił obsługę informatyczną konkursu.
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu miała kolejną okazję, aby połączyć obcowanie z kulturą europejską z dobrą zabawą. Mamy nadzieję spotkać się po raz dziewiąty w przyszłym roku.