10.02.2014, autor: M. Lis

V Szkolny Konkurs Wiedzy o Języku Polskim rozstrzygnięty!

Dnia 7 lutego 2014  roku odbyła się w auli naszego liceum oratorska część V Szkolnego Konkursu Wiedzy o Języku Polskim. Wzięło w niej udział jedenastu uczniów wyłonionych po pisemnym teście:  Anna Szawracka  z klasy  II g, Iwona Traczykiewicz z III a,  Dorota Dec z II f,  Dominika Kukis z I c, Urszula Lis z III a, Marika Hajduk z I h, Paweł Sadło z II f,  Patrycja Ejsmont z II h, Klaudia Siudak z II g,  Elżbieta Kwapisz z I j oraz Aleksandra Tomasik z I g. Tematem tegorocznych  wystąpień było omówienie  różnorodnych sposobów wzbogacania słownictwa.

Uczestnicy konkursu  mówili o zapożyczeniach, neologizmach, polszczyźnie feministycznej oraz o słowotwórstwie. Wszystkie wystąpienia były  bardzo ciekawe i  dojrzałe. Ich poziom oceniała komisja pod przewodnictwem  pani dyrektor Bożeny Krupy. 

Komisja przyznała trzy wyróżnienia: Marice Hajduk z I h, Dorocie Dec z II f  i Annie Szawrackiej z II g. Pierwsze miejsce zdobyła Elżbieta Kwapisz z klasy I j. Drugie – Urszula Lis z klasy III a, a trzecie miejsce – Iwona Traczykiewicz – również z klasy III a.

Zwyciężczynie otrzymały wartościowe książki ufundowane przez Dyrektora Szkoły.

Konkurs uświetnili uczniowie pod kierunkiem  Beaty Wasilewskiej – Wnuk

programem poetyckim ”Czytanie Szymborskiej”.

Organizatorki: Krystyna Kamińska oraz Magdalena Lis dziękują za udział w konkursie, gratulują dużej wiedzy i zachęcają wszystkich uczniów do współzawodnictwa w przyszłym roku szkolnym. Więcej zdjęć można zobaczyć na szkolnym fotoblogu.