03.12.2020, autor: klasa 1D

„Uśmiechnięci pod maskami”

Już blisko rok temu całym światem zawładnęła pandemia. Większości z nas słowo COVID kojarzy się nieprzyjemnie: choroba, zamknięcie, samotność, strach. Jednak nie zawsze tak jest. W każdym słowie - nawet tak bardzo źle kojarzonym jak koronawirus można odnaleźć coś dobrego.

Gdzieś podczas zajęć zdalnych w klasie 1D narodził się pomysł: Dlaczego pandemia musi być tak smutna i ponura? i właśnie ta klasa postanowiła ukazać jej całkiem inne oblicze. Aż ciężko uwierzyć, że można takowe dostrzec... 

Inspiracją dla nas do utworzenia owego utworu były przede wszystkim nasze przeżycia w obecnej sytuacji oraz inne utwory, w których dostrzegliśmy związek z naszą codziennością. Szybka mobilizacja oraz chęć stworzenia czegoś nowego sprawiła, że nasz utwór "Ku pokrzepieniu serc" może ujrzeć światło dzienne. 

Cała społeczność klasy ID śle nadzieję i wytrwałość nie tylko uczniom, ale też wszystkim osobom w podobnej sytuacji. Niech czas, który zyskaliśmy dzięki obecnej sytuacji nie zostanie zmarnowany. Może macie hobby na którego rozwój nie mieliście miejsca w przeładowanym planie tygodnia... Nie smućmy się tym, że od dłuższego czasu musimy siedzieć w domach, zamknięci w czterech ścianach pokoju. Żyjmy radością i z uśmiechem na ustach, codziennie chwytajmy najlepsze chwile życia i wyciskajmy z nich jak najwięcej dobrego!!