29.06.2013, autor: M. Twardziszewska

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

28 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. O godzinie 8.00 w kościele pw. Św. Katarzyny została odprawiona Masza św., której przewodniczył ks. Zbigniew Gaca. Następnie w szkolnej auli spotkali się uczniowie, nauczyciele, dyrekcja i dostojni goście, aby podsumować miniony rok. Swoją obecnością zaszczycili nas: wiceprezydent Zamościa Tomasz Kossowski, który gratulował uczniom sukcesów w nauce i Bogusław Hass, syna wieloletniego dyrektora I LO Bolesława Hassa. Firma, której współwłaścicielem i prezesem jest B. Hass ufundowała dla naszych uczniów stypendia. Pomoc zostanie przyznana pięciu uczniom, z których każdy otrzyma po 200 zł miesięcznie. Pan Hass wyraził nadzieję, iż w przyszłości powstanie fundacja im. Bolesława Hass wspierająca utalentowaną młodzież.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego to jak zwykle okazja, by nagrodzić tych uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w nauce. Dyplomy i nagrody uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w olimpiadach przedmiotowych wręczali wiceprezydent T. Kossowski i  dyrektor Zygmunt Kamiński. 

Do wyróżnionych należała Katarzyna Ziółkowska (2A), która była stypendystką Prezesa Rady Ministrów, a średnia jej ocen za ten rok szkolny wynosi 5,77.