25.11.2013, autor: Romuald Sawoniewicz

Turniej Wiedzy Psychologicznej

Zapraszamy uczniów zainteresowanych psychologią (nie tylko planujących dalsze kształcenie w tym kierunku i karierę zawodową) do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej organizowany przez magazyn psychologiczny „Charaktery”. Przyjmowanie zgłoszeń do Turnieju rozpoczęło się w październiku i potrwa do końca lutego 2014 r.

Pierwszym etapem Turnieju są eliminacje w formie testu on–line sprawdzającego wiedzę zdobytą na podstawie wskazanej przez organizatorów lektury. Drugi etap (dla stu zakwalifikowanych do niego osób) to finał, który odbędzie się w VII Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie na wiosnę 2014 r. Finał Turnieju będzie się składać z dwóch części: pisemnej w formie testu wiedzy psychologicznej i części ustnej – odpowiedź na zadania problemowe. Troje zwycięzców Turnieju otrzyma stypendia i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Zgłoszenie do Turnieju może się odbyć za pośrednictwem psychologa szkolnego. Ostateczny termin to 28 lutego 2014 r., ale z uwagi na konieczność przygotowania się do testu – lepiej zrobić to jak najwcześniej.