16.04.2015, autor: M. Bikowska

„Tu kiedyś był nasz dom”

13 kwietnia w naszej szkole odbyła się 4 edycja warsztatów edukacyjnych „Tu kiedyś był nasz dom” – dzieje i zagłada zamojskich Żydów zorganizowanych przez p. M. Bikowską we współpracy z Muzeum -Miejsce Pamięci w Bełżcu.

Program spotkania obejmował projekcję filmu dokumentalnego TVP poświęconego historii społeczności żydowskiej naszego miasta, wykład p. Ewy Koper, pracownika Muzeum, na temat losów zamojskich starozakonnych oraz zajęcia warsztatowe polegające na interpretacji fragmentów wstrząsających wojennych wspomnień i relacji ofiar oraz ich rodzin.

Kolejna edycja warsztatów dowiodła, że tematyka holocaustu na Zamojszczyźnie jest mało znana, dlatego tego typu przedsięwzięcia są konieczne, aby podnosić poziom wiedzy w tym zakresie.