03.04.2017, autor: A. Niańko

Tomek mistrzem w Junior Tour!

Tomek Smól - zawodnik klubu bilardowego Metro Zamość i uczeń klasy I i zdobył złoty medal na ogólnopolskim turnieju bilardowym z cyklu Junior Tour 2017!!! Są to największe zawody bilardowe juniorów w Europie. W rozgrywkach w Łodzi uczestniczyło ponad 130 juniorek i juniorów. Ranking Junior Tour to najważniejszy etap kwalifikacji do Mistrzostw Polski Juniorów  2018. Tomek w brawurowym stylu dotarł do finału, pokonując najlepszych zawodników w tej kategorii wiekowej w Polsce, mających za sobą występy i sukcesy na europejskich imprezach. Trzeba zaznaczyć, że polski bilard stoi na bardzo wysokim poziomie, polscy juniorzy są aktualnymi mistrzami świata  i Europy w tej dyscyplinie sportu.

Tomek gra w bilard od pięciu lat, zaś od trzech systematycznie trenuje w klubie bilardowym Metro Zamość pod okiem trenera Tomasza Wiśniewskiego. Odnosi sukcesy w lokalnych rozgrywkach oraz podczas wyjazdów  na ogólnopolskie zawody bilardowe przeznaczone zarówno dla amatorów i zawodowych bilardzistów. W ubiegłym roku Tomek wywalczył tytuł wicemistrza Polski Juniorów Młodszych na International Billiard Festival w Kielcach i został powołany w skład kadry narodowej juniorów. 

 

Co tydzień uczestniczy w zawodach klubowych, efektem jest uplasowanie się na II miejscu w macierzystej Metrolidze i zdobycie I miejsca w turnieju klubowym Masters 2016 oraz zakwalifikowanie się do Bilard Sport Amator Challenge Łódź 2016, gdzie jako jedyny zawodnik z Lubelszczyzny zakwalifikował się do rundy pucharowej. Trzeba tu zaznaczyć, że Tomek jest jedynym juniorem z Lubelszczyzny i najmłodszym stażem zawodnikiem klubowym w Zamościu.