26.04.2018, autor: I. Kicińska

Szkolne obchody Dnia Ziemi

25 kwietnia 2018r. w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, tradycyjnie jak co roku, odbył się w naszej szkole pokaz mody ekologicznej. Uczniowie z klas I i II  zaprojektowali i wykonali stroje 
z materiałów nadających się do recyklingu. Jak widać na załączonych zdjęciach, kreatywność naszych uczniów nie zna granic. 

W ramach obchodów Dnia Ziemi rozstrzygnięto konkurs na plakat pod hasłem "Ratujmy Ziemię" oraz konkurs fotograficzny "Bioróżnorodność Roztocza w obiektywie". Ponadto uczniowie z klas o profilu biologicznym mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu ekologii. Klasa If przygotowała kawiarenkę promującą zdrowe odżywianie.


W ramach szkolnych obchodów Światowego Dnia Ziemi nasza szkoła przystąpiła również do X edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem: "Oddaj zużyty telefon komórkowy-atrakcyjne  nagrody czekają". Zużyte telefony można oddawać w ramach zbiórki do 18 maja.