21.06.2016, autor: s. M. Kozioł

Szkolna Parafiada Zamojska

Na zakończenie roku szkolnego, już po wystawieniu ocen, 20 czerwca odbyła się w naszej szkole świetna impreza: SZKOLNA PARAFIADA ZAMOJSKA. Fundamentem każdej Parafiady  jest zasada starożytnej greckiej triady: stadion-teatr-świątynia.

W ramach naszej Szkolnej Parafiady odbyły się więc także konkursy sportowe (turnieje piłki siatkowej oraz piłki nożnej), jak też konkursy pozasportowe (wiedzy o Światowych Dniach Młodzieży, Jubileuszu chrztu Polski czy konkurs biblijny). Młodzież nie zawiodła; świetnie się bawiła. Nie było przegranych. Wszyscy otrzymali dyplomy, medale, upominki, a zwycięskie drużyny puchary ufundowane przez Stowarzyszenie PARAFIADA w Warszawie. Niech żałują ci, których nie było. A my dziękujemy współorganizatorom, opiekunom i Wam, Droga Młodzieży!!! Ufamy, że – może trochę inaczej - ale spotkamy się za rok. Miłych wakacji...