22.12.2016, autor: K. Ciupak (kl. 2h)

Świątecznie w naszym Liceum

Wspólne świętowanie Bożego Narodzenia w naszej szkole rozpoczęło się 21 grudnia po zajęciach lekcyjnych. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Wiktor Banach powitał zebranych w Auli: Dyrekcję, Nauczycieli, Nauczycieli Emerytów, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i uczniów. Przedstawił także wyniki 5. edycji plebiscytu „Bohater z ławki”.

Jego celem jest wyróżnienie uczniów, którzy odznaczają się szczególną wrażliwością na problemy innych. Tegoroczną laureatką została Wiktoria Kozicka z klasy 3e, która zasłużyła na ten tytuł zaangażowaniem w szkolny wolontariat od początku swojej nauki w I Liceum.

Część artystyczną uroczystości zapoczątkował szkolny chór pod kierownictwem ks. Jerzego Frankiewicza. Wykonał on zarówno piosenki napisane przez księdza, jak i znaną wszystkim kolędę Przybieżeli do Betlejem – trzeba przyznać w dość nietypowej aranżacji. Następnie rozpoczęło się przedstawienie opowiadające o narodzinach Zbawiciela. W postaci wcielili się uczniowie klas pierwszych, którzy pracowali pod kierunkiem pani Bożeny Kukułowicz. Po jasełkach ksiądz Leszek Boryło odczytał fragment Ewangelii opowiadający o przyjściu na świat Jezusa oraz poprowadził wspólną modlitwę. Potem było dzielenie się opłatkiem i życzenia.

W czwartek, 22 grudnia każda z klas przygotowała wigilię. Uczniowie spotkali się, aby wspólnie świętować, przełamać się opłatkiem i poznać z trochę innej strony. Chociaż wigilie rozpoczynały się po lekcjach, to już od rana czuć było świąteczną atmosferę i zapach przeróżnych dań, niekoniecznie wigilijnych. Rozstaliśmy się życząc sobie dobrych i spokojnych Świąt!