22.12.2018, autor: B. Hawrylak

Świąteczne klimaty…

21 grudnia, w czwartkowe popołudnie w auli miało miejsce uroczyste spotkanie wigilijne dla uczniów i wszystkich pracowników naszej szkoły. Życzenia świąteczne złożyli m.in. poseł na Sejm RP, p. Sławomir Zawiślak i Przewodniczący Rady Miasta, p. Piotr Błażewicz. Do życzeń dołączyła się również Dyrektor Szkoły, p. Bożena Krupa, która w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na religijny, sakralny wymiar Świąt Bożego Narodzenia, jak również podkreśliła ich wspólnotowy charakter, odnosząc tę ideę do całej społeczności szkolnej.

Artystycznym dopełnieniem uroczystości były Jasełka przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. Bożeny Kukułowicz.

 

Następnie opłatkowe spotkanie uświetnił występ szkolnego chóru, który dał wspaniały koncert kolęd i pastorałek w śmiałych i nowoczesnych aranżacjach. Przygotowaniem utalentowanej muzycznie młodzieży zajął się ks. Jerzy Frankiewicz.

W piątek (22 grudnia) w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe. Uczniowie przygotowali tradycyjny poczęstunek, złożyli sobie życzenia, zaśpiewali kolędy i tym samym stworzyli wraz z nauczycielami i wychowawcami niezwykły nastrój.

W tych przedświątecznych dniach w salach lekcyjnych i na korytarzach panowała pełna ciepła i wzajemnej życzliwości atmosfera.