17.06.2024, autor: R. Czerwieniec

Sukcesy Matematyków i Fizyków

W finale konkursów Rok przed Maturą z matematyki i fizyki nasi uczniowie klas drugich odnieśli znaczące sukcesy. Zawody odbyły się w czerwcu na UMCS w Lublinie.

Konkursy składały się z dwóch etapów. W każdym z nich uczniowie mierzyli się z zadaniami zbliżonymi formą i poziomem do zadań maturalnych.

W finale konkursu z matematyki znalazły się 3 uczennice: Ewa Okoń (klasa 3a), Aleksandra Wanat ( klasa 3a) oraz Wiktoria Szewczak (klasa 2a). Wiktoria Szewczak zdobyła Wyróżnienie oraz Srebrny Indeks UMCS, który umożliwia jej przyjęcie na studia prowadzone przez Instytut Matematyki, poza procesem rekrutacji. Opiekunem merytorycznym Wiktorii jest pani Renata Czerwieniec.

W konkursie fizycznym do finału zakwalifikowało się pięcioro uczniów: Oliwia Bielec (klasa2a), Rafał Krawczyk ( klasa 2b), Miłosz Duda(klasa 2b), Filip Trześniewski (klasa 3a) i Maciej Kołtun ( klasa 3a). Oliwia Bielec i Rafał Krawczyk uzyskali tytuł Laureatów oraz Złoty Indeks UMCS. Czekają na nich studia na wybranych kierunkach na Wydziale Matematyki, Fizyki lub Informatyki. Opiekunem merytorycznym Oliwi i Rafała jest pan Andrzej Mazurkiewicz.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.