09.06.2014, autor: K. Ćwik

Sukces Samorządu Uczniowskiego!

Na sesji Młodzieżowej Rady Miasta, która miała miejsce 3 czerwca 2014 r. w Sali Consulatus  w Ratuszu rozstrzygnięty został Konkurs  na Najaktywniejszy Samorząd Uczniowski w Zamościu. Zdobyliśmy drugie miejsce!

Konkurs rozpoczął się  3 marca i trwał do 23 maja. Rywalizacja składała się z 3 etapów. W każdym z nich samorząd miał do wykonania określone zadania: wykonanie prezentacji multimedialnej podsumowującej dotychczasową działalność, zorganizowanie debaty czy też promocję zdrowego trybu życia. W konkursie wzięło udział 13 szkół, w tym 7 gimnazjów i 6 szkół ponadgimnazjalnych. Niewiele nam brakowało do otrzymania głównej nagrody, ale my i tak wiemy, że jesteśmy najlepsi! Nasz SU brał udział w różnych akcjach rozwojowych oraz pomógł w naprawdę wielu sprawach osobom, które tej pomocy potrzebowały.  Od zawsze staramy się, aby samorząd działał sprawnie i skutecznie. Nagrodą oprócz gratulacji i dyplomów jest także tysiąc złotych na działalność SU. 

Podziękowania za trud włożony w wykonanie zadań konkursowych należą się wszystkim uczniom Liceum, na czele z Przewodniczącym SU Szymonem Chrześcijanem. Słowa podziękowania kierujemy też do Dyrekcji szkoły, nauczycieli  oraz do opiekunów SU, za wsparcie i życzliwość dla samorządności uczniowskiej.

W pracach Młodzieżowej Rady Miasta w następnej kadencji będą nas reprezentować: Kamila Ćwik, Dominika Podoba i Artur Drozdowski.