04.12.2016, autor: ks. J. Frankiewicz

Spotkanie z Patrycją Hurlak

2 grudnia gościliśmy w naszym Liceum panią Patrycję Hurlak, aktorkę grającą w takich serialach jak Klan czy Na Wspólnej, a także reżysera i producenta filmowego. Aktorka przyjechała wraz z relikwiami Bł. Karoliny Kózkównej. 

Zgromadzonej w auli młodzieży opowiedziała historię swojego nawrócenia z okultyzmu, czarów i magii. Przekazała także rady, w jaki sposób spędzić młodość i gdzie szukać prawdziwego spełnienia życia, opierając się na wierze w Boga. Na postawie swojego doświadczenia wskazała na namiastki szczęścia, starczające jedynie na chwilę, uzależniające, niszczące i zniewalające młodych ludzi, jak: wolne związki, nieskrępowana seksualność, pogoń za sławą i pieniądzem, czary i magia. Powiedziała: "Największym darem jakiego nigdy wcześniej nie miałam, a został mi dany dzięki spowiedzi, jest pokój ducha".

Pani Patrycja po naszym spotkaniu pojechała prowadzić rekolekcje adwentowe w klasztorze Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach, w których wzięło udział wielu uczniów naszej szkoły.