10.10.2012, autor: M. Kędzia (kl. 2c)

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 04.10.2012 roku w auli naszej szkoły odbyło się ślubowanie klas pierwszych połączone z tradycyjnymi  otrzęsinami. Od tej pory pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami I LO w Zamościu. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Bożena Krupa, która w słowach skierowanych do pierwszoklasistów apelowała o ciężką ale owocną pracę.

Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie przedstawicieli klas pierwszych na sztandar szkoły.

Potem przyszedł czas na tradycyjne otrzęsiny. W tym roku o pierwszaków zatroszczyli się ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli klasa II c. Uczniowie klas pierwszych musieli zaprezentować się w kolejnych konkurencjach, m.in. prezentowali hymn klasowy, pili mleko ze spodka, jedli jabłka zawieszone na sznurku, rysowali portret wychowawcy. 

Wszystkie konkurencje  były oceniane przez szanowne jury w składzie: Pani Profesor Małgorzata Struk, uczeń klasy 2 c Łukasz Sadło, były przewodniczący szkoły Jakub Łysejko oraz przewodniczący Konrad Kuczyński. Po międzyklasowej batalii zwycięską drużyną okazała się klasa 1 A (126), II miejsce przypadło klasie I F  (111), a III pozycję zajęła I E (108).

Tego samego dnia w godzinach od 17.30 do 21.30 w auli odbyła się dyskoteka otrzęsinowa prowadzona przez DJ Kubano wraz z Jakubem Łysejką, który zasiadł za perkusją. 

Impreza okazała się dużym sukcesem, ponieważ dyskoteka ściągnęła rzesze uczniów naszego liceum.

Wyrażamy głęboką nadzieję, że kolejne otrzęsiny będą równie udane.