12.10.2019, autor: B. Hawrylak

Ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych już za nami!

W czwartkowe popołudnie /10 października/ na hali OSiR odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Organizacją całego przedsięwzięcia zajęli się ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli klasa 2G pod opieką wychowawczyni, p. Joanny Barańskiej- Budzyńskiej.  Tym razem  były one utrzymane w klimacie lat 80-ych, nie zabrakło więc muzyki i strojów nawiązujących do tamtych czasów.

Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Bożena Krupa, która w swoim przemówieniu przypomniała pierwszoklasistom o ich powinnościach i obowiązkach, a jednocześnie podkreśliła, że znaleźli się 

w wyjątkowej szkole o długoletniej chlubnej tradycji, dlatego powinni zrobić wszystko, aby odpowiednio wykorzystać swój potencjał, nie tylko ten intelektualny, ale również artystyczny czy społecznikowski. Następnie przedstawiciele uczniów klas pierwszych w imieniu swoich kolegów i koleżanek złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. W tym szczególnym dniu towarzyszył nam również p. Jerzy Michalski, Wicedyrektor Wydziału Oświaty.

 

Po oficjalnej części nastąpiły już zupełnie nieoficjalne zmagania konkursowe. Ich pierwszym punktem było odśpiewanie przez poszczególne klasy hymnu z ułożonym przez siebie tekstem i trzeba przyznać, że uczniowie w tej konkurencji wykazali się kreatywnością, entuzjazmem , poczuciem humoru i ogólnie zaprezentowali się świetnie. Następnie zespoły z klas pierwszych wystąpiły w autorskim układzie tanecznym. Ta konkurencja również wywołała żywe poruszenie i została nagrodzona gromkimi brawami.  Uczniowie musieli też wziąć udział w teleturnieju „Jaka to melodia?” i odgadnąć tytuły przebojów z lat 80-ych. Jednak najwięcej emocji wywołała zabawa „Top model”, bowiem tutaj liczył się refleks- należało w szybkim tempie zdobyć odpowiednie stroje i ubrać modeli według najnowszych trendów, którzy następnie „na wybiegu” prezentowali efekty pracy „projektantów”. Ostatnim etapem zmagań konkursowych był „Taniec z gwiazdami”, w czasie wykonywania którego uczniowie musieli utrzymać między sobą balon, co oczywiście wymagało nie lada sprytu, pomysłowości i zwinności.

Po zsumowaniu wszystkich punktów, jury pod przewodnictwem p. Dyrektor Bożeny Krupy wyłoniło zwycięzców, klasę 1 AG,  której wychowawcą jest p. Andrzej Mazurkiewicz.

Serdecznie gratulujemy, nie tylko zwycięstwa, ale przede wszystkim dystansu do siebie, poczucia humoru i zaraźliwego wręcz entuzjazmu!

Te otrzęsiny zapadną nam w pamięci również dlatego, że nad duchem rywalizacji królował tym razem duch dobrej zabawy, śpiewu, tańca i wzajemnej życzliwości.