21.03.2016, autor: M. Podolak

Schody sławy

Całkiem spora liczba wielbicieli literatury spotkała się, w piątkowe popołudnie, 18 marca, na naszych Schodach, by uczcić Światowy Dzień Poezji /z wyprzedzeniem/. Grupa teatralna Glosa pod kierunkiem Pani Grażyny Kawali wprowadziła nas w klimat poezji futurystycznej brawurową interpretacją Hymnu pokoju.

Następnie nasz gość honorowy Dyrektor Wydziału Oświaty Pani Agnieszka Kowal, Pan Dyrektor Z. Kamiński oraz Pan Piotr Linek odsłonili tablicę poświęconą pamięci Stanisława Młodożeńca.

Pan Dyrektor przypomniał sylwetkę  poety i polonisty pracującego w latach 1923-25 w naszej Szkole. Następnie zaprezentowali się młodzi autorzy, laureaci XXX Konkursu „Debiut”. W tym roku wśród nagrodzonych było wielu naszych uczniów. 

Oprawę muzyczną spotkania także przygotowali nasi uczniowie dedykując ją Markowi Grechucie, kolejnemu poecie związanemu z naszym Liceum.

Debiutantom życzymy by rozwijali swe talenty i dołączyli do literackiego Parnasu.