03.09.2019, autor: M. Twardziszewska

Rozpoczęcie roku szkolnego

Inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy Św. w kościele św. Katarzyny w Zamościu. Tegoroczne uroczystości miały niezwykły przebieg, ponieważ po raz ostatni spotkaliśmy się na dziedzińcu Akademii Zamojskiej, którą musimy opuścić na czas remontu.

Zebranych powitał Mikołaj Suszek, przewodniczący SU, który zwracał uwagę na to, iż zmiana lokalizacji naszej szkoły nie oznacza, że zniknie jej niesamowita atmosfera, tę bowiem tworzą ludzie. Pani Dyrektor, Bożena Krupa szczególnie serdecznie powitała uczniów klas pierwszych, przed którymi nowe wyzwania; wszystkim życzyła wytrwałości i sukcesów. Podziękowała także rodzicom uczniów, absolwentom i pracownikom I Liceum, którzy pomogli w pracach związanych ze zmianą lokalizacji naszej szkoły. 

Następna część uroczystości miała miejsce pod pomnikiem Jana Zamoyskiego, gdzie zostały złożone kwiaty.

Z nostalgią spoglądaliśmy dzisiaj na mury Akademii Zamojskiej, ale także z nadzieją i optymizmem rozpoczęliśmy nowy etap w życiu szkoły, w  tymczasowej siedzibie Liceum – w Pałacu Zamojskich. Każdy z uczniów miał już teraz okazję poznać miejsce, które było siedzibą naszego fundatora i patrona. I chociaż pewnie niejeden z nas zgubi się jeszcze w „pałacowych komnatach”, to wierzymy, że w nowe miejsce zabieramy ze sobą to, co najlepsze – życzliwość, otwartość i wiarę we własne możliwości.