27.03.2019, autor: A. Niańko

Projekt społeczny - „Pokaż, czy umyłeś zęby!.”

Julia Kupiec, Karolina Madyńska, Wiktoria Szala, Emilia Wdowiak i Wiktoria Winiarska realizują projekt społeczny w ramach olimpiady ,,Zwolnieni z teorii”, pod hasłem: „Pokaż, czy umyłeś zęby!.” Na pierwszy rzut oka wskazuje na profilaktykę zębów. Tytuł projektu ma jednak ukryty sens i nazwa jest celowym zabiegiem, ponieważ tematem projektu jest uśmiech! Chodzi o to, aby tworzyć powody, aby uśmiech pojawiał się częściej na twarzach każdego z nas. 

Prowadząc relacje na Facebooku i Instagramie, dziewczyny zachęcają do zmiany nastawienia do życia na pozytywne. Rozprzestrzeniają radość, pokazują, że małe rzeczy cieszą. Na co dzień podkreślają jak bardzo ważny jest uśmiech, jak wiele daje w trudnych momentach, jak pomaga w tworzeniu relacji.  Uśmiech po prostu otwiera na ludzi, budzi zaufanie, nadaję lepszą atmosferę szarej codzienności. Od 4 marca dziewczyny robiły kawiarenkami w szkołach (aby pozyskać koszty na wydatki projektu). Wychodziły do ludzi, miały okazję się wykazać i sprzedać pyszności oraz obdarzyć odbiorców fantastycznymi nagrodami poprzez konkurs odbywający się w czasie kawiarenek. 

 

 

„W naszych planach mamy również plakaty reklamujące nie tylko konkurs i kawiarenki, ale oddające cel naszego projektu. W wzięłyśmy udział w audycji w Katolickim Radu Zamość, w którym przybliżyłyśmy co nieco naszą akcję. Planujemy na zakończenie  projektu zaangażować się w Narodowy Dzień Życia, (24 marca) aby  podsumować nasz projekt i trafić nie tylko do młodzieży, ale również do starszych osób” - mówią dziewczyny.