14.10.2014, autor: M. Lis

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski gościem w naszej szkole!

14 października 2014 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej na uroczystości w naszej szkole gościła Para Prezydencka Państwo Anna i Bronisław Komorowscy.

W spotkaniu uczestniczyły również władze województwa lubelskiego i miasta Zamość oraz nauczyciele z innych zamojskich szkół. Uczniowie liceum przygotowali okolicznościową akademię. Pan Prezydent w swoim przemówieniu zwrócił się do wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów z życzeniami z okazji Święta Edukacji i nawiązał do słów Patrona I LO Jana Zamoyskiego: Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie… Wizyta Pary Prezydenckiej to dla nas wielki zaszczyt i wyróżnienie, a spotkanie to zapisze się na kartach bogatej, niemal stuletniej tradycji naszej szkoły.