28.02.2019, autor: M. Lis

Potyczki z polszczyzną!

Język polski nie ma tajemnic przed uczestnikami drugiego etapu X Szkolnego Konkursu Wiedzy o Języku Polskim. 27 lutego w auli ośmioro  uczniów naszej szkoły, którzy otrzymali największą ilość punktów w części pisemnej, zaprezentowało się podczas ustnej części Konkursu. Mieli za zadanie omówić wybrany problem dotyczący poprawności językowej. Trzeba przyznać, że słuchacze dostali solidną porcję wiedzy zarówno o najczęściej popełnianych błędach językowych, jak i o kulturze języka i jej znaczeniu na co dzień. 

Wystąpienia oceniała komisja w składzie: przewodnicząca – Pani Dyrektor Bożena Krupa, Panie Profesor: Krystyna Kamińska, Magdalena Lis i Małgorzata Twardziszewska. 

Jury I miejsce przyznało Julii Król (1B)

 

II miejsce Gabrieli Gancarz (1G)

 

III miejsce Izabeli Niderli (3F) 

 

Serce publiczności zdobył Patryk Luty (1A)

 

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz książki profesora Andrzeja Markowskiego. 

 

W przerwie na obrady jury grupa teatralna „Lewa strona śmierci” pracująca pod kierunkiem pani Beaty Wasilewskiej-Wnuk zaprezentowała dwie etiudy teatralne inspirowane różnymi tekstami literackimi na przykład „Rozmową Mistrza Polikarpa ze Śmiercią” 

W roli prowadzących wystąpili uczniowie klasy 2E: Weronika Bielińska i Mikołaj Chmura.

Prezentacje nagrodzonych uczniów zostaną zamieszczone na szkolnym blogu. Komisja wyraziła zadowolenie z wysokiego poziomu wypowiedzi uczniowskich, co potwierdza słuszność idei konkursu popularyzującego wiedzę o języku polskim.