27.05.2019, autor: P. Linek

Poezja słowa i dźwięku

Za nami trzecia już edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego oraz Poezji Śpiewanej im. s. Mirosławy Kozioł. Na scenie Auli naszego Liceum wystąpiło dziesięcioro recytatorów oraz ośmioro wykonawców utworów muzyczno-wokalnych. Komisja konkursowa w składzie: Pani Bożena Krupa – Dyrektor I LO, Pani Grażyna Kawala – instruktor teatru Zamojskiego Domu Kultury, ks. Radosław Zaborniak – nauczyciel II LO, twórca grupy teatralnej „Coś takiego” postanowiła wyróżnić Dominikę Kapuśniak z Centrum Kształcenia Ustawicznego (kategoria poezji śpiewanej) i Jakuba Gęborysa ze Szkoły Podstawowej nr 8 (recytacja).

Dwie równorzędne III Nagrody otrzymali recytatorzy Bartosz Łopało ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz uczennica naszego Liceum Daria Pitak. Nagrody drugiego stopnia trafiły do Klaudii Gancarz I LO (poezja śpiewana) oraz Julii Ruckiej ze Szkoły Podstawowej nr 9 (recytacja). Zwycięzcami i zdobywcami Nagród Głównych okazali się Aleksandra Gancarz reprezentująca Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach (poezja śpiewana) oraz uczennica I LO Dominika Książka (recytacja). Specjalną Nagrodę Dyrektora I Liceum im. Jana Zamoyskiego wyśpiewał uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 Jędrzej Szewc.

https://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/10209,iii-miedzyszkolny-konkurs-recytatorski-oraz-poezji-spiewanej-im-s-miroslawy-koziol