28.01.2018, autor: B. Czausz (kl. IIc)

Podsumowanie działalności Samorządu Uczniowskiego

Pierwszy semestr nauki już za nami! Przez ten czas Samorząd Uczniowski I LO rzetelnie wypełniał swoje obowiązki, prowadząc tym samym do wzrostu integracji wśród uczniów. Samorząd organizował różne akcje i przedsięwzięcia, urozmaicając przy tym życie naszej szkoły.

Oto krótki opis podejmowanych działań:

 

1. Wieczór andrzejkowy

Ostatni dzień listopada był dla uczniów obfity w atrakcje. W auli szkolnej odbył się seans filmowy, a zaraz po nim karaoke. W międzyczasie sekcja rozrywkowa przeprowadzała wróżby andrzejkowe, a sekcja fotograficzna wykonywała pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło również rozgrywek w turnieju FIFA oraz kawiarenki pełnej pysznych przekąsek.

 

2. Szkolne Mikołajki

6 grudnia w całej szkole czuć już było świąteczną atmosferę, bowiem uczniów i nauczycieli odwiedził święty Mikołaj, obdarowując cukierkami. Klimat tworzyły również przebrania związane z okolicznością oraz świąteczne melodie dobiegające z głośników szkolnego radiowęzła.

 

3. Happening DKMS “Zagrajmy dla Adriana, razem możemy więcej!'' 

Celem happeningu było m.in. nagłośnienie akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Podczas przedsięwzięcia odbył się pokaz freestyle football oraz występy muzyczne uczniów naszej szkoły. Następnie uczestnicy przeszli Starówką z transparentami, balonami oraz ulotkami zachęcającymi do akcji, a całość zakończyła się wspólnym zdjęciem przedstawiającym tzw. żywy napis - “Adi walcz!”.

 

4. Maraton Pisania Listów - Amnesty International

11 grudnia sekcja parlamentarna przeprowadziła w czytelni szkolnej Maraton Pisania Listów związany z Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Celem akcji było wywarcie wpływu na władze państw, w których prawa i wolności człowieka nie są przestrzegane. Dzięki tej światowej akcji więźniowie polityczni mogą odzyskać wolność i wieść godne życie. Nasi uczniowie napisali 520 listów – mamy nadzieję, że ich powstanie będzie miało istotny wpływ na dalsze losy uwięzionych.

 

5. “Popołudnie oszronione poezją” - spotkanie poetyckie

Sekcja teatralno-filmowa skupiła się na zorganizowaniu świątecznego popołudnia poetyckiego. Podczas regularnych spotkań uczniowie pogłębiali znajomość poezji, ćwiczyli recytację oraz grę aktorską. "Popołudnie oszronione poezją" odbyło się 19 grudnia w szkolnej auli. W programie znalazło się czytanie wierszy, występy muzycznie uzdolnionych uczniów oraz poczęstunek.

 

6. Akcja szkolnego postcrossing'u bożonarodzeniowego 

W ramach współpracy z zespołem projektu społecznego “Nie jestem byle kim”, realizowanego przez uczniów I LO, członkowie sekcji dziennikarskiej wzięli udział w rozdawaniu kartek bożonarodzeniowych tworzonych podczas specjalnych warsztatów NJBK. Pocztówki z ciepłym przesłaniem na Święta i Nowy Rok rozdawane były w dzień wigilii klasowych, 22 grudnia.

 

7. Świąteczny filmik

Przez cały grudzień sekcja fotograficzna pracowała nad realizacją świątecznego filmiku, w którym znalazły się sceny ze szkolnych Mikołajek, ubierania choinki na dziedzińcu oraz wigilii klasowych, a także życzenia od przedstawicieli Samorządu i uczniów I LO.

To tylko kilka z wielu przedsięwzięć zrealizowanych przez uczniów naszego liceum. Zaangażowaniem oraz sumiennością może pochwalić się również sekcja charytatywna, która przez cały semestr włączała się w wiele akcji dobroczynnych.

 

Cały Samorząd Uczniowski I LO życzy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz sympatykom szkoły udanego wypoczynku podczas ferii zimowych i zapowiada, że po dwutygodniowej przerwie zorganizuje jeszcze więcej ciekawych akcji i przedsięwzięć!